Poradňa

Tieseň na hrudníku, ktorá pretrváva minúty, naznačuje problém.

Najväčšie rizikové faktory pre srdce podľa vedcov: TOHTO sa musíte vzdať!

Americká stránka LiveScience zrhnula najväčšie rizikové faktory pre srdce podľa vedcov. Stačí napríklad už 5 cigariet denne.

Robíte to aj vy?

Veľký pozor: Veterinári varujú pred častou chybou, ktorú robíte aj vy!

Veterinárny odborník Sean McCormack radí majiteľom domácich zvierat, aby každý deň umývali misku so psím krmivom, pretože môže spôsobiť šírenie potenciálne škodlivých baktérií medzi ľuďmi.

Včelie produkty sú nad zlato.

Prečo začať so včelárstvom? TU sú dôvody, ktoré vás presvedčia

Včelárenie má na Slovensku stáročnú tradíciu. Záujemcov o chov včiel je dosť aj dnes. Ide však o to, ako začať a hlavne prečo. Viac v článku od kolegov z redakcie Záhradkára.

Problém, o ktorom sa v súvislosti so psami, s mačkami či ďalšími domácimi zvieratami hovorí čoraz častejšie, je demencia.

Aj zvieratá starnú a majú problémy, ako to zvládať? TU sú rady odborníkov

Symptómy staroby často bolia. Organizmus je náchylnejší na fyzické i psychické problémy, pohyb je niekedy skutočným utrpením, sily ubúdajú.

Ilustračné foto

Kedysi boli vzácne, dnes sú takmer všade: Ako sa po Slovensku rozširujú rastliny?

Niektoré druhy uvádzané v Červenej knihe vyšších rastlín, ktorá vyšla v roku 1999, stratili svoju vzácnosť, potvrdil Pavol Eliáš z Ústavu rastlinných a environmentálnych vied Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre.

Ilustračné foto

Na TOTO pozor! 5 vecí, ktorých sa musíte vzdať pred štyridsiatkou

Po štyridsiatke príde kritických 10-15 rokov, ktoré rozhodnú o tom, či si v šesťdesiatke budete v bikinách užívať dovolenku na jachte alebo rátať každé ráno pilulky na tlak a cukor. Ešte je čas všetko zvrátiť. Viac v článku od kolegov z redakcie Zdravie.

Ilustračná fotografia

Správne ČISTENIE ZBRANE je nesmierne dôležité: Viete, ako na to ?

Zanedbávanie údržby má negatívny vplyv na presnosť, bezpečnosť aj funkčnosť každej zbrane.

Kliešte sa prebúdzajú vo februári a v marci.

Nebezpečenstvo pre psy aj ľudí: Sneh mizne a kliešte sa prebúdzajú

Keď opadne sneh, príroda sa začne prebúdzať. S ňou aj kliešte, ktoré napádajú tak človeka ako aj verných štvornohých miláčikov. Na ochranu pred nebezpečnou kliešťovou encefalitídou slúži jedna dôležitá vec.

Myš.

PRAVDA alebo MÝTUS: Majú myši naozaj tak radi syr?

Popkultúra je plná myší, ktoré milujú syr, od "Toma a Jerryho" až po "Myšiaka Stuarta Littlea" Ale túžia skutočné myši skutočne po syre ako to vidno v rozprávkach? Nie tak celkom.

Portrait,Of,White-grey,Cat,Screaming,Isolated,On,Blur,Background

Pochúťky, ktoré môžu vašu mačku zabiť: Nikdy im TO nedávajte!

Navonok bezpečné potraviny môžu vášmu zvieraciemu spoločníkovi ublížiť, či ho dokonca zabiť – a to aj v malom množstve. Viete, čo rozhodne nemôže jesť mačka a vy sa idete za touto pochúťkou zblázniť?

Uskladnenie cesnaku na zimu

Po stopách našich predkov: Kyslá KAPUSTA, CIBUĽA a CESNAK sú najlepšie prírodné liečivá!

Je to len niekoľko desiatok rokov dozadu, čo naši predkovia nejedli exotické či priemyselne spracované potraviny. Konzumovali zväčša to, čo sa im podarilo vypestovať či zadovážiť od miestnych obchodníkov.

Semienka má iba samčia rastlina.

Nielen pŕhlivá, ale aj zdravá a chutná: 9 vecí, ktoré sa oplatí vedieť o ŽIHLAVE

Žihľava je síce známa vďaka bolestivému pŕhleniu, napriek tomu ju netreba zavrhnúť. Existuje veľa možností ako ju využiť či už v kuchyni, na záhrade, alebo v liečiteľstve.

Ilustračná snímka

Zvyšky chleba po týchto radách už nikdy nevyhodíte!

Ani zrnko nazmar. Aj starý a suchý chlieb, ktorý už nie je možné využiť v kuchyni, nemusíte vyhadzovať do koša. Stačí málo a môže byť užitočný nielen vo vašej domácnosti ale i v záhrade.

Kto býva v hmyzom domčeku?

Týmto CHYBÁM sa pri stavbe HMYZIEHO DOMČEKU vyvarujte!

Hmyzie domčeky sa umiestňujú na viditeľných miestach v záhradách, preto je pochopiteľné, že okrem svojho pôvodného účelu slúžia aj ako estetický prvok. Hotové umelecké diela, do ktorých by ste sa nemali problém nasťahovať hneď zajtra, ak by ste sa do nich zmestili, však musia spĺňať určité kritériá!

Ako udržať mozog v dobrej kondícii?

Udržte svoju hlavu v kondícii: 7 byliniek pre SVIEŽI MOZOG

Niektoré bylinky a koreniny sú pre mozog skutočne prospešné. Poznáte všetky z nich?

Starý dobrý citrón je v domácnosti veľkým pomocníkom. Možno ho dať aj do prania a pomôcť tak bielej bielizni. Odstráni škvrny (dokonca aj od hrdze), zbaví zašednutia a ešte aj prevonia. Prírodná bieliaca sila citróna je na nezaplatenie.

CITRÓN nepatrí len do čaju: 17 skvelých rád ako ho použiť v domácnosti

Citrón má v domácnosti nespočetné množstvo využitia. Môžete ho použiť ako čistiaci prostriedok, osviežovač vzduchu či šampón. A nielen to, tu je 17 dobrých tipov, ako ho doma zužitkovať.

Parazitmi zvierat sú ohrozené najmä malé deti, ktoré si dávajú často špinavé ruky do úst.
Parazitmi zvierat sú ohrozené najmä malé deti, ktoré si dávajú často špinavé ruky do úst.

fotopríbeh

Pes vhodný do rodiny? Zoznámte sa s 8 najlepšími plemenami

Hľadáte dokonalého štvornohého priateľa pre svoje deti? V našom článku sme pre vás vybrali 8 ideálnych plemien psov, ktoré sa vyznačujú svojou priateľskou povahou, trpezlivosťou a láskou k deťom.

Video