Poradňa

.

Viete, ako cvičiť ŠTAJERSKÉHO DURIČA? S Pavlom Pôbišom vám poradíme

Pavol Pôbiš je výcvikárom Klubu chovateľov duričov, štajerské duriče chová viac než 30 rokov. Popri tom mal aj slovenského kopova, s ktorým bol takisto spokojný, ale od začiatku mu učarovalo práve toto plemeno.

Tieto rady fungujú.

Divné rady do záhrady: Nebudete veriť, ale týchto 15 naozaj funguje!

Občas sú niektoré rady do záhrady naozaj zvláštne. Verte či nie, naozaj fungujú.

Ilustračné foto

Užitočná vychytávka počas žatvy: Aha, ako odhaľujú SRNČATÁ ukryté na poliach

Poľnohospodársky podnik Bonagro z Blažovíc v okrese Brno-vidiek začal vlani používať na žacích strojoch špeciálne lišty s optickými senzormi, ktoré výrazne znížili množstvo usmrtených srnčiat.

Porazte bolesť aj bez liekov.

Pozor na bolavé kríže: Čo robiť, aby ste neskončili so seknutým chrbtom?

Rozhodli ste sa cez víkend dobehnúť prácu v záhrade? Plánujete doma umývanie okien či upratovanie? Kolegovia z redakcie Zdravie vám poradia, čo robiť, aby ste neskončili so seknutým chrbtom.

WA 30 - Na snímke z elektrónového mikroskopu z roku 2003, ktorú sprístupnilo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), sú zobrazené zrelé vírusové častice opičích kiahní oválneho tvaru (vľavo) a sférické nezrelé vírusové častice získané zo vzorky ľudskej kože (vpravo). Spojené štáty zaznamenali jeden prípad opičích kiahní. Nakazeným je obyvateľ amerického štátu Massachusetts na severovýchode krajiny, ktorý nedávno cestoval do Kanady, oznámilo Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (CDC). C

Nový strašiak? Opičie kiahne sa už obajvili aj v Európe

V Európe i v Amerike sa objavili opičie kiahne, vzácna choroba, ktorá sa vyskytuje najmä v Afrike. Ako sa táto choroba prenáša a aké sú jej príznaky?

Jedince sokola myšiara na balkóne

PRÍRODNÉ DIVADLO: Čo ak vám na balkóne zahniezdi sokol myšiar či myšiarka ušatá?

Každý rok zahniezdia v mestskom prostredí na Slovensku stovky párov sokola myšiara a myšiarky ušatej. Uviedla to Ochrana dravcov na Slovensku s tým, že ide pre ľudí o užitočné druhy a mať ich za "susedov" nie je nebezpečné.

Ilustračné foto

ŽABÍ KONCERT: Obyvatelia činžiaka sa sťažujú na hlučné pytačky obojživelníkov

Do okrasného jazierka v záhradnom centre v českom Jirkove (okres Chomutov) sa nasťahovali žaby. Obyvateľom neďalekého činžiaka však prekáža ich kvákanie, spísali preto petíciu.

Ilustračná snímka

Stále neviete ako znížiť spotrebu auta? Skúste 7 overených TIPOV, nebudete ľutovať

Pohonné hmoty sú čoraz drahšie, s tým nič nenarobíte. Týchto 7 tipov vám však pomôže znížiť spotrebu vášho auta na minimum

d

Čo robiť, keď stojíte zoči-voči medveďovi: Tieto rady si radšej dobre zapamätajte!

Riziko stretnutia s medveďom je menšie, ak sa človek pohybuje v skupinke ľudí po vyznačených chodníkoch počas denného svetla. Pri obmedzenej viditeľnosť je dobré pískanie, tlieskanie či hlasnejší rozhovor.

Bolesť pleca nepodceňujte.

Bolesť pleca nikdy neignorujte: Môže byť za tým oveľa vážnejšia diagnóza!

Za posledné roky toho nachodíme o tretinu menej ako v minulosti. A trpí tým nielen chrbát, ale aj viac či menej vzdialené kĺby.

Najlepšie je sušiť ju v tieni a nezabudnite, že pri manipulácii s ňou treba použiť rukavice.

Bylinkový kalendár na tento mesiac: ČO treba zbierať v MÁJI?

Máj je nielen čas lásky, ale aj zdraviu prospešných byliniek. Ktoré tento mesiac treba zbierať? Tu je zoznam od našich kolegov z redakcie Záhradkára

.

Nahlas o pomoci mláďatám: Prečo je dôležité zapojiť sa do projektu ŽIVÁ LÚKA?

Užitočnú aktivitu, ktorá zostane v utajení, verejnosť nedocení. „Preto pomáhajme a tiež to spolu prezentujme!“, vyzýva v článku Peter Kaššák.

Earth,At,Night,Was,Holding,In,Human,Hands.,Earth,Day.

OSN bije na klimatický poplach: Za päť rokov by sa Zemi mohlo stať toto

V priebehu nasledujúcich piatich rokov by sa mohla Zem otepliť o viac ako 1,5 stupňa Celzia oproti predindustriálnej ére. V utorok pred tým varovala Organizácia Spojených národov (OSN). TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Kartóny od vajíčok skvelo využijete v domácnosti.

Vyhadzujete obaly od VAJÍČOK? Robíte chybu, radšej ich využite takto

Čo s kartónovým obalom od vajíčok? Neviete? Skúste tieto tipy a nebudete ľutovať.

kliest, klieste

Viete ako správne vybrať kliešťa? Túto vec nikdy nerobte!

Viete ako správne vybrať kliešťa? Tú je pár rád od kolegov z redakcie Zdravia, ktorých by ste sa mali jednoznačne držať.

.

DESATORO úspešného zhodára: Ktoré pravidlá dodržiava pri pátraní po zhodoch?

Pri pochôdzkach revírom často nachádza pozhadzované okrasy jeleňov. Vie, že je to odmena za dodržiavanie nepísaných pravidiel. A ktoré to sú, prezrádza MIŠO BALÁŽ.

.
.

fotopríbeh

Viete, ako cvičiť ŠTAJERSKÉHO DURIČA? S Pavlom Pôbišom vám poradíme

Pavol Pôbiš je výcvikárom Klubu chovateľov duričov, štajerské duriče chová viac než 30 rokov. Popri tom mal aj slovenského kopova, s ktorým bol takisto spokojný, ale od začiatku mu učarovalo práve toto plemeno.

Video