Poradňa

Ilustračná fotografia (Drago Blue Slovakia - Modrý gaskonsky baset)

S touto kartičkou bude váš domáci miláčik v bezpečí. Rozhodne by ste si ju mali zaobstarať

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, čo by sa stalo s vaším psíkom, mačkou či iným domácim zvieratkom, ak by sa vám niečo stalo? Ak žijete sám so svojím zvieratkom, určite by ste si mali zaobstarať takúto kartičku.

Ilustračná foto

Do Chorvátska môžu Slováci cestovať so zvieraťom, musí mať ale potrebné potvrdenia

Nahlásiť v Chorvátsku treba aj nosenie chladných zbraní, ako kaser, lovecký nôž, bejzbalová palica, obušok.

Foto

Polícia zasahovala: Hubári pozor! Do lesa sa na huby chodí pešo, nezabúdajte na to!

Leto začína nečakanou nádielkou húb a priamo úmerne k tomu narastá aj počet hubárov. Snažia sa pritom dostať sa autom čo najbližšie k svojim úlovkom.

Ilustračná fotografia

Teplé obdobie je tu, ale pozor, s ním súvisí aj možné uštipnutie!

Pobyt v prírode nám vie poriadne znepríjemniť hmyz. Niektoré potvorky prilákame aj sami a dokonca ich vyprovokujeme, aby na nás zaútočili. Iné nám napriek hrozivému výzoru neublížia. Ako sa najlepšie ochrániť pred uštipnutím a ako ho ošetriť, ak sa mu predsa len nevyhneme?

Ilustračná fotografia

Mužovi, ktorého poštípali včely, pomáhali leteckí záchranári

V stabilizovanom stave bol pacient letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Rakytník

Viete čo obsahuje rakytník? A aké sú jeho blahodárne účinky?

V Rusku sa rakytník nazýva aj „sibírskym zázrakom“ alebo „citrónovníkom severu“ a užívali ho dokonca aj ruskí kozmonauti. V lekárstve sa využíva už odpradávna. Jeho plody obsahujú vitamíny B, C, D, E, K, organické kyseliny, minerály a ďalšie dôležité látky. Rakytník je vitamínová bomba. Je to malý zázrak, o ktorom by ste mali vedieť.

Ilustračná fotografia

Príroda lieči. Čo všetko dokáže obyčajná prechádzka v lese?

V ére digitalizácie a jasu obrazoviek je príroda populárnym liekom, ktorý pomáha nášmu psychickému zdraviu. Prechádzky lesom sa odporúčajú hneď po cvičení a terapii. Táto trojica sa „predpisuje“, keď pociťujeme známy vnútorný tlak. Ako vlastne dokáže príroda vyliečiť našu dušu?

Veterinár

Škriabe si váš pes uši a trasie hlavou? Pozor, môže ísť o nebezpečný zápal!

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o zápal ucha. Zápaly uší, hlavne u psov, patria medzi veľmi časté príčiny návštevy veterinárneho lekára. Tieto problémy sa nevyhýbajú šteňatám ani dospelým psom.

Blahodárne účinky rumančekového čaju sú v medicíne známe už stáročia.

Prinášame niekoľko praktických zásad zberu liečivých byliniek

Bylinky návštevu lekára samozrejme úplne nenahradia, ale slúžia ako výborný podporný prostriedok pri liečbe a prevencii. Všetci veríme, že do obdobia ich zberu si na momentálnu ,,corona,, situáciu už ani nespomenieme!

Nechytajte ho, len sa pozerajte a kochajte sa!

Nechytajte ho, len sa pozerajte a kochajte sa!

Zo zvláštnej húsenice vyrastie nádherný nočný motýľ.

Ilustračné foto

Ak mäso raz rozmrazíte a opakovane zmrazujete, robíte chybu! Viete, prečo?

V niektorých domácnostiach je bežnou praxou, že mäso rozmrazia a z rôznych dôvodov znovu vložia do mrazničky. Takýto postup však nie je správny.

Ilustračné foto

Hrabe váš pes v záhrade? Vďaka týmto trikom vás bude konečne poslúchať

Rozrývanie zeminy a vykopávanie jám býva častou zábavkou mnohých domácich maznáčikov. Nerobia to však preto, aby nám zámerne pokazil deň a zničil kvetinové záhony.

Jahoda lesná

Video Pri potulkách prírodou sme našli túto voňavú a chutnú krásu, ako dobre ju poznáte?

Jahoda lesná (obyčajná) Fragaria vesca L., Jahodník (lesná jahoda, zemnica). Je rozšírená v celej Európe, v Ázii, v severnej Afrike a v Amerike. Rastie v ihličnatých a listnatých lesoch na slnečných miestach. Jahodu poznali už starovekí Gréci a Rimania.

Ilustračná foto

Rozvojom turistiky k zničeniu prírody? Zamyslel sa nad tým niekto?

Juraj Vanko sa vracia k nepodarenej Koncepcii ochrany prírody do roku 2030, ktorú vypracovalo Ministerstvo životného prostredia SR a ktorá bola v závere minulého roka predmetom veľmi dôraznej kritiky zo strany vlastníkov lesov na Slovensku.

Minister životného prostredia o zonácii Národného parku Muránska Planina.

O zonácii Muránskej planiny bude diskusia v Národnej rade SR

Minister životného prostredia SR Ján Budaj nevidí dôvod, prečo by nemala byť pri Národnom parku Muránska planina zavedená 50 percentná bezzásahová zóna. Povedal to na brífingu v priestoroch ministerstva životného prostredia s odvolaním sa na programové vyhlásenie vlády.

Pŕhľava dvojdomá alebo žihľava, všetci ju poznáte, ale čo s ňou?

Pŕhľava dvojdomá alebo žihľava, všetci ju poznáte, ale čo s ňou?

Prichádza jar a k tomu samozrejme patrí všade prítomná pŕhľava. Popri prechádzkach jarnou prírodou je často vidíme, ale poznáte jej zázračné účinky?

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia

fotopríbeh

Pozor! Týchto desať vecí nikdy nerobte svojmu psovi!

Aj keď máte naozaj svoje psíky radi, nemali by ste nikdy zabúdať na to, že ide o zviera, ktoré síce potrebuje vašu náklonnosť, ale niektoré veci mu jednoducho nesmiete pre jeho vlastné dobro robiť. Budete prekvapení, ale je to týchto 10 nasledujúcich činností.

Video