Poľovníctvo

Ilustračné foto

Viete, prečo bylinožravcom tak veľmi chutí jed na hraboše?

Jedovaté granule Stutoxu II, ktorý poľnohospodári používajú na premnožené hraboše, chutia zajacom a iným bylinožravcom preto, že obsahujú aj sušenú lucernu a šroty obilnín.

Ilustračná fotografia

Africký mor ošípaných bol potvrdený aj v Srbsku, v okolí hlavného mesta

Koncom júla sa dostal vírus afrického moru ošípaných do Srbska. Táto informácia bola oficiálne potvrdená 11. augusta 2019.

Ilustračná fotografia

AMO: upozornenie pre všetkých poľovníkov a užívateľov poľovných revírov

Z dôvodu rôznych vysvetlení a dezinformácií, ktoré kolujú na Slovensku si Slovenská poľovnícka komora dovoľuje upriamiť pozornosť na časť nariadenia hlavného veterinárneho lekára zo dňa 15.8.2019 č. j. 02848/2019, v ktorom sa uvádza, že je možné použiť „zakázaný spôsob lovu podľa § 65 ods. 2 písm. c) a k) zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a to použitie noktovízorov, ktoré nemajú svoju vlastnú zámernú osnovu“.

Ministerstvo informuje: AMO sa prenáša aj z polí s melónmi, kukuricou či zeleninou

Ministerstvo informuje: AMO sa prenáša aj z polí s melónmi, kukuricou či zeleninou

V stredu 14.8. 2019 zasadala Národná expertná skupina na boj proti AMO. V rámci opatrení na boj proti rozšíreniu nákazy riešila nielen opatrenia pre poľovníkov, chovateľov, ale aj pre verejnosť.

Sokoly často zavítajú aj na balkóny na sídliskách.

Energetici odložili rekonštrukciu vedenia. Hniezdi na ňom sokol lastovičiar

Energetici prerušili rekonštrukčné práce na elektrickom vedení, kde hniezdia sokoly lastovičiare, aby im umožnili nerušenú výchovu štyroch mláďat.

Opočenská zbrojnica

Opočenská zámocká zbrojnica je skutočnou lahôdkou pre milovníkov vojenskej a loveckej histórie

Opočenský zámok na Rychnovsku ponúka tento rok cez prázdniny niekoľko mimoriadnych prehliadok. Medzi nimi sú aj rozšírené návštevy unikátny zámocké zbrojnica.

Kamzík

Video Leto jednoznačne patrí mláďatám a les doslova s nimi žije

Nahliadnite to tohto okna do divočiny, určite neoľutujete. Zdroj videa: Arolla Film/oknododivociny/WWF Slovakia/facebook

Ilustračná fotografia

Video Dňa 13. augusta WWF zverejnila prvú globálnu štúdiu o biodiverzite v lesoch

Za posledných 40 rokov podľa nej populácia druhov živočíchov žijúcich v lese klesla o viac ako polovicu. Prečítajte si viac a pozrite si zaujímavé video. Zdroj: connect2forests/newdealfornatureandpeople/ WWF Slovakia/facebook

medveď hnedý

Toto video sa uverejnilo v roku 2008, nájdite si čas na pozretie, neoľutujete

Pozrite si toto video. Vypočujte si príbeh o útoku medvedice a ako to dopadlo.

medveď hnedý

Medveď hnedý, téma takmer každodenná. Ale ako dobre ho poznáte? Otestujte sa!

Posledné obdobie je medveď nie len v médiách spomínaný takmer každý deň. Ale čo o ňom naozaj viete? Čísla a fakty, ovládate ich? Tak sa otestujte!

Ilustračné foto

Mimoriadna správa! Potvrdené sú ďalšie prípady AMO!

Štátna veterinárna a potravinová správa SR zverejnila nové informácie o ďalších potvrdených prípadoch afrického moru ošípaných v domácich chovoch v obciach Svätá Mária, Zemplín, Rad a Brehov. Nájdený uhynutý diviak sa nachádzal v katastrálnom území obce Cejkov v poľovnom revíry Brehov.

Ilustračné foto

Zajace na Morave sa zrejme otrávili jedom určeným pre hlodavce

Poľovníci z okolia obcí Tuřany, Žatčany a mesta Šlapanice našli v posledných dňoch takmer 80 uhynutých zajacov a niekoľko bažantov. Testy z Tuřan preukázali zvyšky účinnej látky jedu Stutox II.

Ilustračná fotografia

AMO: Jozef Bíreš ústredný riaditeľ RVPS nariadil intenzívny lov diviakov!

Všetkým užívateľom poľovných revírov na území SR sa nariaďuje intenzívny lov diviačej zveri, pričom môžu použiť aj zakázaný spôsob lovu.

Sova dlhochvostá

Sova dlhochvostá sa už udomácnila aj v pohorí Tribeč

Sova dlhochvostá (Strix uralensis) bola u nás do konca 70-tych rokov 20. storočia ako hniezdič známa len z oblasti východného Slovenska.

Foto

AMO: SPK zverejnila aktuálnu informáciu pre poľovníkov

Z dôvodu prvého potvrdeného prípadu Afrického moru ošípaných u diviačej zveri v PZ Svätuše v okrese Trebišov, včera dňa 14.8.2019, zasadla expertná skupina pre riešenie problematiky AMO.

Ilustračná fotka

Ministerstvo a veterinári vyhlásili, že situácia s AMO na Slovensku je dramatická

Situácia s africkým morom ošípaných (AMO) na Slovensku už nie je vážna, ale už je dramatická.

Video