Kynológia

Kráľ Karol III. chová dvoch psov plemena jack russell (ilustračné foto).

Ako na to: Metódy na zlepšenie nálady vášho domáceho miláčika

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, či má váš domáci miláčik rovnaké nálady ako vy? Pravdou je, že áno! Pochopenie toho, čo robí vášho milovaného psa alebo mačku šťastnými, nielenže zvyšuje kvalitu ich života, ale tiež posilňuje puto medzi vami a vaším chlpatým priateľom.

Krmivo pre psy by vám ublížilo, len keby je kontaminované patogénmi. Baktérie salmonely či E. coli sa vedia do krmiva dostať rovnako ako do jedla určeného pre ľudí. Aj preto treba krmivo skladovať podľa odporúčaní výrobcu, aby nedošlo k jeho kontaminácii. Napríklad psie konzervy by ste ani v uzavretom stave nemali skladovať pri teplote vyššej než 26 stupňov Celzia.

Pozor na ne: 3 trendy vo výžive domácich zvierat, ktoré by ste nemali robiť

Vo svete výživy domácich zvierat trendy prichádzajú a odchádzajú a majitelia zvierat majú množstvo otázok. V tomto článku sa venujeme trom významným trendom vo výžive domácich zvierat a ponúkame odborné postrehy, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní.

Foto

VIDEO a FOTO: Prvé zábery z 58. ročníka Memoriálu Josefa Kadleca

V sobotu 9. septembra 2023 sa začali v revíroch okresu Šaľa vrcholové všestranné skúšky stavačov v SR, spojené s udeľovaním titulov Všestranný víťaz SR, CACT a Reserve CACT.

psík pozerá na maškrtu

Výber pre vášho verného spoločníka: 5 psích pokrmov, ktoré sú vhodné a chutné

Každý majiteľ psa pozná tú neodolateľnú túžbu v očiach svojho psíka, keď zacíti vôňu nášho jedla. Vedeli ste však, že existujú ľudské potraviny, ktoré môžu byť pre vášho chlpatého priateľa bezpečné a výživné? Poďme sa na ne spoločne pozrieť!

Zaraďte do svojej dennej rutiny pravidelné prechádzky. Ich čas môžete pomaly predlžovať, kým sa vám nebude zdať 30 minút príjemných a pohodlných. Úroveň intenzity potom zvýšite napríklad rýchlejšou chôdzou. Zahrnúť do nej môžete aj rôznorodý terén, napríklad kopce, postupne môžete zvýšiť tempo do joggingu až behu.

Ako sa nezraniť pri venčení psa: Dodržujte tieto rady!

Nový výskum objasnil rastúci problém: zranenia pri venčení našich psích spoločníkov. Prekvapivo sa tieto incidenty vyskytujú častejšie, ako by sa dalo očakávať.

Ilustračná snímka

Pravda, či lož? 4 mýty o psom správaní, ktoré sú vyvrátené!

Pokiaľ ide o správanie psov, niektoré všeobecne uznávané názory jednoducho nie sú pravdivé. Čo je v skutočnosti pravda a čo lož?

.

OTESTUJTE SA: Spoznáte plemená psov podľa jedinej FOTO?

Sú neoddeliteľnou súčasťou našich domácností a takisto predstavujú jedného z členov rodiny. Reč je o psoch, bez ktorých si väčšina ľudí svoj život už ani nevie predstaviť. Môžete sa však považovať za skutočného psíčkara? Zistite, či spoznáte nasledujúce plemená len na základe obrázka!

Vlastniť psa je záväzok, ale tiež je to skvelý zdroj radosti a spoločnosti.

Týchto 10 vecí musí vedieť každý psíčkar: Váš chlpáč vám bude vďačný

Nasledujúcich 10 tipov je niečo, čo by mal vedieť každý psíčkar. Súhlasíte?

Problém, o ktorom sa v súvislosti so psami, s mačkami či ďalšími domácimi zvieratami hovorí čoraz častejšie, je demencia.

TIETO zdravotné benefity vám prinesie domáci miláčik!

Vo svete plnom zhonu, kde stres často pôsobí ako stály spoločník, existuje skvelý zdroj útechy a pohody - naše domáce zvieratá. V tomto článku odhalíme päť pozoruhodných zdravotných prínosov, ktoré prinášajú domáce zvieratá, a odhalíme spôsoby, akými zlepšujú náš život.

Nebezpčne vyzerajúci výstup sa už šíri po sociálnych sieťach.

ŠOKUJÚCE VIDEO: Muža natočili na ostrých tatranských skalách...TAKTO zaobchádzal so PSOM!

Bystrá lávka, nachádzajúca sa vo výške 2297 metrov v hrebeni Soliska vo Vysokých Tatrách, spája Mlynickú a Furkotskú dolinu.

Kynologický deň

FOTO Slovenské kopovy mali na Orave svoj výcvikový deň

Cieľom bolo pomôcť vodičom pri príprave psov na skúšky v oblasti teoretickej a hlavne praktickej.

POZOR, peľ útočí! ČOMU sa vyhnúť? TOTO sú najčastejšie peľové alergény! Týchto pár vecí pomáha

Zoznam 5 plemien psov pre alergikov, ktorí chcú mať štvornohého spoločníka

Ak túžite po maznaní sa s rozkošným chlpatým spoločníkom, ale bojujete s alergiami vyvolanými zvieracími chlpmi, možno objavíte ideálne riešenie v hypoalergénnych plemenách psov.

Ilustračné foto

Viete, ako postupovať, keď sa na poľovačke pobije váš pes s iným psom?

Na poľovačke sa občas niektorý pes zúrivo pobije s iným psom. Ako sa má zachovať vodič?

3. Chladiace podložky: Ideálne pre chvíle odpočinku. Chladiace podložky sa aktivujú pri kontakte s telom psa a poskytujú mu príjemný chlad.

Ako zistiť, či má váš domáci miláčik dostatok spánku?

Dobrý spánok je pre vašich milovaných domácich miláčikov rovnako dôležitý ako pre vás. Poďme preskúmať, ako môžete optimalizovať ich zaslúžený spánok.

aktivity so psom, yoga, pes

Beh, bicykel či joga sú len špičkou ľadovca: Inšpirácia na aktivity s vašim psíkom!

Čo keby sme vám povedali, že existuje celý svet vzrušujúcich aktivít prispôsobených vám aj vášmu chlpatému spoločníkovi? Tieto zábavné cvičenia vám umožnia spáliť kalórie a zároveň posilniť puto s vaším štvornohým priateľom.

Nemecká doga.

Chlpatí parťáci: 10 psov ideálnych na horské dobrodružstvo

Hory volajú a pravdepodobne sa nechcete vydať na túru sami. Prečo by ste sa nevybrali s verným psím priateľom? Aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorá rasa je pre vás najlepšia, predstavujem vám desať plemien, ktoré sú ako stvorené pre horské dobrodružstvá.

Jedlá vs. jedovatá huba
Jedlá vs. jedovatá huba

fotopríbeh

Aj skúsení hubári sa môžu pomýliť: POZOR, na týchto jedovatých dvojníkov známych húb!

Aj keď si myslíte, že huby poznáte dobre, každému sa môže stať, že natrafí na jedovatého dvojníka. Pri hubách platí len jedno pravidlo - zbierajte iba tie, ktoré poznáte na sto percent!

Video