Kvízy

Bylinky - viete, kedy môžu ublížiť?

KVÍZ pre skutočných znalcov byliniek: Viete, kedy môžu liečivé rastliny ublížiť?

Mnohé plody a byliny, ktoré bežne konzumujete majú oveľa väčšia využitie než v hrnci. Niektoré liečia, iné skrášľujú a niektoré môžu byť pri nesprávnom použití nebezpečné.

PK 22 Belehrad - Včela sedí na púpave a hľadá peľ počas slnečného jarného dňa v srbskom Belehrade v piatok 8. apríla 2022 FOTO TASR/AP

A bee searches for pollen on a flower during a sunny spring day in Belgrade, Serbia, Friday, April 8, 2022. (AP Photo/Darko Vojinovic)

OTESTUJTE SA, koľko toho viete o včelách: Plný počet získa len málokto

Včelárstvo patrí k najstarším ľudským činnostiam, existovalo už pred naším letopočtom. Včely prospievajú ľuďom, rastlinám aj celej prírode a stále viac sa hovorí o tom, že ich treba chrániť a pestovať aj v mestách. Otestujte sa, čo o včelách a včelárstve viete.

Ste expertom na alkohol?

KVÍZ o alkohole, ktorý vás poriadne preverí: Ste expert alebo sa dáte nachytať?

Slováci stále veria mýtom o alkohole. Môže za to nedostatočná edukácia v tejto oblasti aj sociálne siete. Vysvetľovanie a vyvracanie mýtov má väčší účinok, než striktné zákazy. Ako na tom ste vy?

herečky

Filmoví nadšenci, teraz sa predveďte! Poznáte životných partnerov známych herečiek?

Ste naozaj odborník na všetko, čo sa týka kinematografie? Ukážte ako dobre poznáte súkromné vzťahy známych slovenských herečiek.

Kameň sa dá obísť, preskočiť alebo si naň sadnúť a plakať, že vám stojí v ceste. Čo si vyberiete vy?

Považujete sa za skúseného turistu? KVÍZ preverí vaše vedomosti

Turistická sezóna je momentálne v plnom prúde a do prírody ste už zrejme zavítali aj vy. Myslíte si, že sa vyznáte v našich turistických trasách? Overte si to v našom kvíze.

a;

Je to vták, cicavec, plaz, či ryba? OTESTUJE SA a zistite ako dobre poznáte zvieratá

Svet živočíšnej ríše je neuveriteľne rozmanitý. Ešte sme ani zďaleka nespoznali všetky zvieratá a pre mnohé dokonca v slovenčine nemáme ani pomenovania. Iné sú zasa laikovi celkom neznáme. Uhádnete v nasledovnom kvíze, či ide o vtáka, cicavca, plaza alebo rybu?

Ako dobre viete preložiť mená týchto rýb z češtiny?

Rybári, OTESTUJE svoje jazykové znalosti: Preložíte české názvy rýb do slovenčiny?

Ste skutočne odborník na ryby? Vyskúšajte tento test, ktorý preverí ako dobre viete preložiť do slovenčiny ich české názvy.

filmy

KVÍZ pre milovníkov slovenskej klasiky: Spoznáte staré filmy podľa SLÁVNYCH SCÉN?

Otestujte sa! Ste milovníkom našej filmovej kultúry, alebo vám je filmová obrazová poetika neznáma?

Drozd čierny

Drozd, slávik či sokol? V tomto KVÍZE zistíte ako dobre poznáte slovenské vtáky

Vídame ich každý deň, ale mnohí z nás ich poriadne nepoznajú. Viete na základe fotiek určiť mená slovenských vtákov?

Woman,Hug,And,Kiss,A,Tree,Trunk.,Love,Nature,Concept.

KVÍZ: Poznáte najčastejší slovenský STROM? Zistite, koľko viete o LESE!

Naši slovanskí predkovia verili, že v stromoch sú ukryté duše ľudí, keďže prežijú omnoho dlhšie ako my. Les treba chrániť, a nato aby ste ho správne chránili, mali by ste ho poznať. Ako ste na tom vy?

III. ročník Medzinárodných duričských skúšok brlohárov, Dolná Mariková.

Spravili by ste skúšku z poľovníctva? Vyskúšajte, koľko toho viete o kynológii!

Predmet kynológia je súčasťou skúšok z poľovníctva. Myslíte si, že ho zvládnete na plný počet bodov? Niektoré otázky vám ale dajú zabrať! Tak neváhajte a hurá do toho!

Ako ste na tom s imunitou?

Ako je na tom vaša IMUNITA: Tento rýchly KVÍZ vám odhalí pravdu

Zistite, ako ste na tom so svojou imunitou. Musíte ju posilniť alebo môžete byť v pokoji? Skúste tento rýchly kvíz, ktorý vám odhalí pravdu.

Čím ste boli v minulom živote?

KVÍZ: Čo ste robili v minulom živote? Otestujte sa a zistite to

Možno sa niekedy divíte, prečo vám pri prvom stretnutí s niektorými osobami naskakujú zimomriavky alebo prečo sa v nejakej krajine cítite ako doma. Máte strach z ohňa? Ste dominantní? Všetko to môže súvisieť s vaším minulým životom. Spravte si test a spoznajte minulosť svojej duše...

Portrait,Of,Joyful,Young,Woman,Enjoying,A,Cup,Of,Coffee

Najznámejšie slovenské POREKADLÁ: Zvládnete doplniť všetkých 10 bez chyby?

Pranostiky o počasí dnes používa prevažne staršia generácia, no do uší sa určite dostali aj mladým. Mnohé z nich sa zvyknú vyplniť. Zvládnete doplniť všetkých 10 bez chyby? Otestujte sa!

Ako dobre poznáte stopy zvierat?

Ako dobre poznáte zvieracie šľapaje? Skúste tento KVÍZ

Poznať stopy zvierat je v prírode celkom dôležité a občas vám to môže uľahčiť život, aby ste sa náhodou nevydali v šľapajach medveďa. Náš kvíz preverí, ako ste na tom so znalosťami o odtlačok zvieracích láb.

Poznáte bylinky?

KVÍZ pre znalcov prírody: Spoznáte rastlinu len podľa jedného obrázka?

Vedeli ste o tom, že pomenovať rastliny ich pravým menom môže byť občas poriadna veda? Pripravili sme pre vás obrázkový kvíz, v ktorom si môžete otestovať, ako ste na tom s botanickými znalosťami vy. Ste expertka, alebo v botanike poriadne pokrivkávate?

.
.

fotopríbeh

Viete, ako cvičiť ŠTAJERSKÉHO DURIČA? S Pavlom Pôbišom vám poradíme

Pavol Pôbiš je výcvikárom Klubu chovateľov duričov, štajerské duriče chová viac než 30 rokov. Popri tom mal aj slovenského kopova, s ktorým bol takisto spokojný, ale od začiatku mu učarovalo práve toto plemeno.

Video