Sme Ivan a Slávka Solnicovci, manželia a vášniví kaprári. Chytáme na slovenských i zahraničných vodách. Z výprav, ktoré absolvujeme, vám budeme prinášať každý mesiac riport v časopise PaR a zároveň video na www.polovnictvoarybarstvo.sk. Náš pobyt pri vode sa snažíme zaznamenať kamerou tak, aby ste si ho užili, akoby ste boli spolu s nami. Tvorba rybárskych videí je našou veľkou záľubou. Už piaty rok nás môžete sledovať na youtubovom kanáli Lov kapra TV – Ivan Solnica.

Foto
Foto
Zdroj: Archív Ivana a Slávky Solnicovcov

Hron je druhá najdlhšia rieka na Slovensku. Pramení pod Kráľovou hoľou a po 298 kilometroch ústi pri Štúrove do Dunaja. Povodie má 5 453 štvorcových kilometrov. Väčšina rybárov si pod názvom Hron predstaví rýchlo tečúcu vodu, v ktorej plávajú ryby ako pstruh či lipeň. Málokto si ju spojí s lovom kaprov. Už dávnejšie sme sa pohrávali s myšlienkou navštíviť spodné úseky tejto krásnej rieky. Naším cieľom bolo uloviť čo i len jediného kapra akejkoľvek veľkosti.

Naplánovali sme si výpravu na tri noci, a to v podstate s prstom na mape. S pomocou kamaráta sme sa dostali na neprístupné miesta, výbavu sme tam museli dopraviť rybárskym vozíkom. Odmenou za námahu bol pokoj, ktorý sme tam našli. Ocitli sme sa uprostred prírody, ďaleko od ľudí. Keďže naša výprava sa odohrávala počas predĺženého víkendu, ktorý sa chystalo využiť aj množstvo iných rybárov, tieto odľahlé miesta nám prišli veľmi vhod.

V obklopení krásnej zelenej prírody
V obklopení krásnej zelenej prírody
Zdroj: Archív Alica a Ivan Solnicovci

Pokračovanie na 2. strane