1. Predstavenie MsO SRZ Prievidza. Región Hornej Nitry v týchto dňoch trápia rozsiahle záplavy, no my sme ešte pred nimi stihli spolu so zástupcami MsO SRZ Prievidza prejsť revíry rybárskej organizácie a povedať si základné informácie o nich. Rovnako tak sme navštívili aj prameň národnej rieky Nitry.

Na rybách - Petrov zdar
Na rybách - Petrov zdar
Zdroj: Na rybách - Petrov zdar

2. Výkon rybárskej stráže. Na VN Nitrianske Rudno sme absolvovali aj spoločnú kontrolu s členmi rybárskej stráže MsO SRZ Prievidza. Pýtali sme sa, akých previnení na úseku rybárstva sa rybári pri love dopúšťajú. Rovnako prezradíme, ako musí člen rybárskej stráže postupovať pri zistení priestupku, previnenia a pri spáchaní trestného činu pytliactva.

3. Lov rýb na umelé mušky a prívlač. Riečku Handlovka sme navštívili už mnohokrát. Tentoraz nás zaujímala osádka rýb v úseku, ktorý bol v rámci protipovodňových opatrení prečistený a na prvý pohľad tu ryby stratili vhodné podmienky pre život. Opak je však pravdou, a o tom nás presvedčí samotný lov.

Na rybách - Petrov zdar
Na rybách - Petrov zdar
Zdroj: Na rybách - Petrov zdar

4. Ichtyologický prieskum Chorvátskeho ramena. Toto rameno určite netreba podrobnejšie predstavovať, najmä obyvateľom Bratislavy. Tušíte však, aké druhy rýb tu žijú? Nie? My Vám to ukážeme.

Reláciu „Na rybách - Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 17. októbra o 15:40 hod. – premiéra
Nedeľa 18. októbra o 08:30 hod. – repríza

Zdroj: Na rybách - Petrov zdar