Posledné metráky pekného, v priemere 35-centimetrového pstruha potočného z pôvodne troch ton na sklonku augusta „vyskladnili“ na pstruhovom stredisku SRZ vo Svite pre rybárov z prešovskej rybárskej organizácie.

:
:
Zdroj: Stanislav Géci

Päťsto ton doviezlo nákladné auto na pstruhovú lovnú vodnú nádrž Sigord pod Slanskými vrchmi. Reakcia dlhoročného rybárskeho hospodára Juraja Smereka prišla vzápätí a bola stručná: „Som spokojný, krásne pstruhy, teplota vody 18 stupňov Celzia“. Jeho slová určite potešili vedúceho strediska Pavla Hurčalu, absolventa Strednej rybárskej školy vo Vodňanoch v Českej republike.

:
:
Zdroj: Stanislav Géci

Po nakládke pstruha pre Prešovčanov prišla na rad VN Palcmanská Maša a s ňou ďalší kamión Rady SRZ Žilina s dlhoročným skúseným vodičom Dušanom Ondrušom. Na Dedinky, ako Palcmanskú Mašu rybári familiárne nazývajú, naložili 700 kilogramov pstruha potočného a na kamióne bolo už 240 kilogramov dvojročného pstruha dúhového z klietok na VN Liptovská Mara pre Palcmanskú Mašu a 200 kilogramov pstruha dúhového pre MO SRZ Dobšiná.

:
:
Zdroj: Stanislav Géci

Zanedlho na stredisku dorastie nová várka pstruha potočného priemernej veľkosti 25 centimetrov a bude k dispozícii rybárom na celom Slovensku na jesenné zarybnenie.

Zdroj: Stanislav Géci