1. Rozvodnený Váh.

Slovensku v uplynulých týždňoch trápili zdvyhnuté hladiny riek, častokrát na nich bola vyhlásená aj povodňová aktivita. Zaujímalo nás, ako sa takýto stav prejavuje na našej najdlhšej rieke v čase kulminácie hladiny. Vybrali sme sa preto na najrýchlejší úsek rieky v okolí Šintavy. 

Váh
Váh
Zdroj: SRZ


2. Umelý výter sumca.

Ak chceme násadou sumca zarybňovať naše revíry, musíme ju najprv vyprodukovať. Túto činnosť majú na starosti pracovníci Slovenského rybárskeho zväzu vo výrobnom stredisku v Malo Záluží. My Vám túto činnosť ukážeme. 

Umelý výter sumca
Umelý výter sumca
Zdroj: srz


3. Zmeny v legislatíve týkajúce sa lovu dravcov.

Dravým druhom rýb budeme venovať aj ďalšiu reportáž. Zaoberať sa budeme zmenám v legislatíve, ktoré sú nové v oblasti lovu na prívlač, či živú a mŕtvu rybku. Samozrejme, naše otázky smerovali aj na ďalšie zmeny týkajúcej sa tejto problematiky.

rozhovor
rozhovor
Zdroj: srz


4. Lov pstruhov v kalnej vode.

Záver relácie už tradične bude patriť lovu rýb. Ako nám to počasie zariadilo, tak sme prispôsobili aj techniku lovu. Vyberieme sa na pstruhy do zakalenej vody!

Lov pstruhov v kalnej vode
Lov pstruhov v kalnej vode
Zdroj: srz

Reláciu „Na rybách - Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 8. júna o 14:00hod. – premiéra
Nedeľa 9. júna o 09:00hod. – repríza

V prípade, že ste reláciu nestihli, môžete si ju pozrieť v archíve RTVS:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv?l=n
Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: [email protected], 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!

Zdroj: https://www.facebook.com