Deti si aj tento rok užili rybárske sústredenie na Šírave. Na tri dni sa utáborili v stredisku Paľkov. Väčší vo vojenskom stane, menší v karavanoch. Rozdelili sa do skupín, zvolili si kapitána a vymysleli názov svojho tímu. Podstatou je naučiť ich loviť, zároveň šetrne zaobchádzať s rybou, viazať háčiky, ale aj šikovne podobrať úlovok. Deti sa učia samostatnosti, poriadku. Za činnosti získavajú body. Najviac za lov rýb a testy z rybárstva.

Piatok, 21. júl

Zaevidovanie, uloženie vecí a obed. Chutná polievka a druhé jedlo dodalo deťom chuť na vykonávanie programu. Nasledoval lov rýb a kúpanie. V love rýb sa najviac darilo Caile Semanovej, ktorá plotičkami získavala body pre družstvo. O 14. hodine nás navštívili hasiči a predviedli ukážky svojej práce. Potom sa až do večera hrali futbalové zápasy. Medzitým deti opekali špekáčiky a absolvovali teóriu z rybárstva. Zlé počasie nás vyhnalo do stanov a karavanov oveľa skôr, ako sme predpokladali. Smútok za rodičmi, trocha plaču na ležadle a už sa spalo.

Sobota, 22. júl

Budíček. Na deťoch ani nebolo poznať, že sa pre počasie nevyspali. Ale veď sme rybári, nie vždy máme iba pekné počasie. Ranná hygiena, raňajkové menu: kakao, buchty – nutela či lekvár. O ôsmej sme už lovili a zbierali body. Najlepšie družstvo bude v nedeľu odmenené…

Autor: Vlado Šaffa

Celý článok nájdete v č. 9/2023 mesačníka Poľovníctvo a rybárstvo.