Zvedavý mladý tuleň bol vrátený do mora po tom, čo sa vlámal do novozélandského domu, obťažoval domácu mačku, pár hodín sa poflakoval na chodbe, kým deti spali na poschodí a ako zázrakom nič nezničil. O kurióznej návšteve informoval britský web The Guardian.

Rodina Rossovcov z metsa Mount Maunganui bola viac prekvapená, keď v stredu ráno vo svojom dome, ktorý je asi 150 metrov od brehu, našli tuleňa novozélandského.
Phil Ross, ktorý je zhodou okolností morský biológ, povedal, že je naozaj nešťastie, že v tom čase nebol ako jediný doma. "Veľký vtip je v tom, že toto je skutočne jediná rodinná núdza, kde by bolo užitočné mať v dome morského biológa," povedal portálu.

Ross povedal, že jeho manželka Jenn vstala v stredu tesne pred šiestou ráno a šla si do posilňovne zacvičiť. „Keď nastupovala do auta, počula niečo zabrechať. Myslela si, že je to niečí pes, no v skutočnosti o tom príliš nepremýšľala."

Jenn sa vrátila domov sa okolo siedmej, otvorila dvere a našla zvieracieho hosťa. Tuleňovi sa podarilo preraziť cez dve mačacie klapky, aby sa dostal do domu. Vonku sa musel stretnúť aj s rodinnou mačkou Coco. Zrejme je práve ona dôvodom, prečo prišiel na návštevu. "Mačka išla brániť svoje územie a tuleň nebol očividne taký vystrašený ako niektorí psi, takže Coco musela vbehnúť do domu cez mačacie dvere a tuleň ju tadiaľ musel nasledovať." Mačka napokon ušla k susedom a po návrate domov bola očividne traumatizovaná.

Tuleň, ktorého rodina pomenovala Oscar, sa však ukázal ako slušná návšteva, chvíľu si posedel na gauči a dokonca sa mu vnútri nestala ani žiadna "nehoda". "Myslím, že by to by bola pre nábytok konečná," poznamenal Phill.

Tuleňa napokon prišli odniesť späť do mora miestni ochranári. Ross povedal, že nie je nezvyčajné vidieť mladé tulene potulovať sa v tejto oblasti v tomto ročnom období, pretože mláďatá sa začínajú osamostatňovať.

Populácia tuleňov na Novom Zélande rekolonizuje veľkú časť svojho bývalého areálu. Akokoľvek sú tulene roztomilé, dokážu sa celkom rýchlo pohybovať a môžu spôsobiť vážne zranenia, ak sa cítia ohrozené. Prenášajú aj infekčné choroby.