Fotopríbeh

Simon Dell a jeho myšacie kráľovstvo

Príbeh, ktorý valcuje internet! Na svojom dvore v záhrade stavia roztomilé domčeky pre myšky

Myši v záhrade nie sú pre záhradkárov nič príjemné. Vedia narobiť poriadnu neplechu a keď sa vám náhodou pred zimou dostanú nebadane do pivnice, je to hotová smršť! Simon Dell sa však na vec pozerá inak.

Ilustračná fotografia

DIABOL, alebo baránok? O čom, alebo o kom, bude TENTO článok?

Téma vlk je už desaťročia veľmi populárna, prezentovaná najmä ochranármi a fundamentalistickými pseudoochranármi, samozrejme, aj u nás. O tomto predátorovi máme mnohé cenné vedecké poznatky, vznikli o ňom krásne filmy a početné knihy.

Ilustračná fotografia

NEOĽUTUJETE! Poradíme vám, ako správne vyúdiť ryby. Skúste to podľa nášho postupu!

Údenie rýb nie je vôbec jednoduchý proces, ale správnym postupom ho zvládnete.

Ilustračná fotografia

Podľa vedcov ľuďom zvyšuje IQ týchto 15 záľub. Je aj tá VAŠA medzi nimi?

Viete o tom, že niektoré aktivity dokážu zvýšiť váš inteligenčný kvocient? Myslíte si, že sa v tomto rebríčku nachádza aj vaša obľúbená aktivita? Pozrite sa na to spolu s nami!

POĽOVNÍK Loviť chodieva aj na Nový Zéland či do Azerbajdžanu.

Viete o tom, že aj POLITICI sú poľovníci? Tak sa pozrite, o kom to píšeme!

Kto z politikov varí guláš z diviny a kto sa dušuje, že na poľovačky chodí len zo „spoločenských dôvodov“? My vám to teraz v našom príbehu, prezradíme!

Rys ostrovid

TAJOMNÝ pán: Rys, v minulosti ho považovali ho za neviditeľného démona, tak si ho predstavme

O rysovi v minulosti kolovali hrôzostrašné historky. Považovali ho za neviditeľného démona, ktorý sa znenazdajky objaví, niekoho zabije a zmizne. Povery o ňom bujneli azda preto, že žije skryte a okrem krátkeho obdobia párenia väčšinu roka samotársky. Ale dnes? Dávno vieme, že to nie je ani druh vlka, ako sprvu uvažovali vedci, a je načase vyvrátiť aj ďalšie mýty.

macka

Aj vy si myslíte, že MAČKA je najlepším priateľom človeka? Tu je 6 dôkazov!

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Väčšina z nás to aj tvrdí, ale vedci však prichádza so zaujímavými zisteniami, pre ktoré môžu mačky získať prvú pozíciu v obľúbenosti.

Ilustračná fotografia

Tak AKO TEDA? KDE je PRAVDA? Predátory verzus poľovníci: Nalejme si čistého vína!

Rozdiel medzi takzvaným ochranárskym a poľovníckym postojom je, že prví z tejto schémy vylučujú človeka, hoci sa rozhodujúcou mierou podieľa na utváraní a využívaní ekosystému kultúrnej krajiny, a druhí sa vidia na vrchole ekologickej pyramídy, odkiaľ uvedomelo regulujú všetky vrstvy pod sebou. Takže bylinožravce konzumujú rastlinstvo, poľné aj lesné kultúry, mäsožravce lovia a konzumujú voľne žijúce bylinožravce, ale i domáce hospodárske zvieratá, a poľovníci prirodzene lovia voľne žijúce bylinožravce aj mäsožravce.

.

LÁSKA: dokonalá, krásna a čistá existuje aj medzi zvieratami a rôznymi druhmi

Tento článok je toho jasným dôkazom!

.

MŇAM! Kotlíková kapustnica podľa poľovníka, nechýba klobása, koleno aj jelenie mäso

No kto by ju nemal rád? Spravidla si na nej pochutnáme asi všetci. Pochopiteľne, každý máme ten svoj recept, ktorý používame a chutí nám. My vám teraz predstavíme recept na kotlíkovú poľovnícku nôtu. Prajeme dobrú chuť!

Malé červené plody sú skvelým prírodným zdrojom vitamínov na celú zimu.

Všetci ich poznáme, ŠÍPKY: poznáte ich 12 zdravotných benefitov?

Sú prírodným zdrojom vitamínu C a tradične sa používajú pre svoje liečivé vlastnosti. Vďaka prítomnosti kyseliny elagovej, lykopénu a fenolov ponúkajú šípky množstvo výhod a rôznymi spôsobmi zlepšujú vaše zdravie.

Norok americký

Zákon prírody je jasný! Všetci musia loviť, aby sami prežili!

Zákon prírody je presne stanovený. Niekto musí umrieť, aby iný prežil. Tak to je vo zvieracej ríši od nepamäti. Pozrite si tieto úchvatné fotografie, ktoré dokáže poskytnúť iba príroda.

.

Psičkári POZOR! Toto na jedálniček vášho psa určite nepatrí!

Aj keď máte svojho psíka naozaj radi, toto mu určite nedávajte! Ohrozujete jeho život. Pozrime sa teda na to, čo by pes naozaj dostávať nemal!

.

Mačka divá je nočný LOVEC. Väčšinu roka žije samotársky. Ale čo o nej vlastne vieme?

Okrem pytliactva a straty vhodného biotopu ich ohrozuje hybridizácia s mačkou domácou

.

POZOR! Pri týchto fotkách hrozí šok z roztomilosti

Pozrite si fotogalériu šteniatok známych a menej známych poľovných plemien psov, neoľutujete! A niečo sa o nich aj dozviete.

Jarabina

STROMOKRUH vám prezradí, ktorý strom podľa dátumu narodenia patrí vám!

Stromokruh vychádza z pozorovania a skúseností. Tak, ako majú ľudia jedinečné vlastnosti, majú ich aj stromy. A podľa dátumu narodenia je každému človeku priradený iný druh stromu. Ktorý je ten váš a čo o vás povie?

Simon Dell a jeho myšacie kráľovstvo
Simon Dell a jeho myšacie kráľovstvo

fotopríbeh

Príbeh, ktorý valcuje internet! Na svojom dvore v záhrade stavia roztomilé domčeky pre myšky

Myši v záhrade nie sú pre záhradkárov nič príjemné. Vedia narobiť poriadnu neplechu a keď sa vám náhodou pred zimou dostanú nebadane do pivnice, je to hotová smršť! Simon Dell sa však na vec pozerá inak.

Video