Fotopríbeh

Jeleň

Onedlho sa začne ohlasovať kráľ našich lesov, jelenia ruja klope na dvere

Vzrušujúce obdobie klope na dvere a my vás teraz vtiahneme do tajov jelenej zveri vďaka nášmu foto príbehu. Autorom krásnych fotiek je Adam Simandel.

.

Tak tieto plemená psov už nikdy neuvidíte, rokmi žiaľ vyhynuli!

Psy sú spoločníkmi ľudí už mnoho rokov. Z tak dlhé obdobie vývoja a domestifikácie sa plemená psov menili a šľachtili podľa potreby na rôzne účely. Psy, ktoré poznáme dnes mali svojich predkov, s ktorými sa už v dnešnej dobe nestretneme. Tak sa niektoré s nami pozrite.

grilované mäso, grilovanie

Začalo nám tak povediac obdobie grilovačiek. Prinášame vám zopár užitočných rád

Je tu čas keď si častejšie niečo grilujeme či už iba v kruhu rodiny, alebo pri dodržaní podmienok corona pandémie, aj s kamarátmi, poľovníkmi, či rybármi. Okrem toho, že si pochutíte na dobrotách (divine, či rybách a zelenine), popritom si nájdete čas na príbehy, zážitky z poľovačiek či rybačiek.

Srnec lesný (Capreolus capreolus) si v čase ruje, teda od polovice júla do polovice augusta, vyhľadáva vo svojom teritóriu rujné srny podľa ich pachu v stopnej dráhe. Srnec pred párením dlho naháňa srnu, ktorá sa ozýva veľmi hlasitým tiahlym pískaním a srnec zas hlasito fučí. Párenie je krátke a často sa opakuje. Po skončení rujnosti srny, čo trvá 3 až 5 dní, srnec srnu opúšťa a hľadá inú rujnú srnu. V oplodnenej srne zostáva zárodok v latentnom stave a začína sa vyvýjať až v zime koncom roka. Po 38 až 40 týždňoch gravidity, teda v máji až júni, srna kladie najčastejšie 2, zriedka 1 alebo 3 srnčatá.

Keď to v láske iskrí: Pozrite si tieto zvieracie milostné scény

Nahliadnite s nami do tajov lásky, ktorá je mládeži prístupná!

Ilustračná fotografia

Máte chuť na domácu tresku? Rybár vám poradí ako správne na to!

Prinášame vám jedinečný foto recept na domácu tresku. Skúste ho a určite neoľutujete!

Boletus reticulatus alias dubák

Dubáky nájdete nie len v dubinách a je azda najznámejšou a najvyhľadávanejšou jedlou hubou

Hríb dubový zvyčajne vyrastá v dvoch vlnách, uvidíme čo prinesie sezóna v tomto roku.

Kamzík

Vysoké Tatry nadchnú domácich i zahraničných hostí

Vysokým Tatrám sa hovorí tiež najmenšie európske veľhory. Ich hlavný hrebeň má dĺžku 26 kilometrov.

pes

Nezabudnite, že aj pes môže dostať úpal! Toto sú plemená na úpal asi najcitlivejšie

Máme tu vysoké teploty ktoré trápia nás ale aj našich psích miláčikov. Nezabúdajme, že im hrozí úpal a tým vážne ohrozenie života.

Umelkyňa Akie Nakata a jej tvorba

Umelkyňa dáva neživým kameňom dušu. Maľuje na ne rozkošné portréty zvierat

Veríte, že aj neživé predmety majú svoju dušu? Umelkyňa Akie Nakata v to verí celým svojim srdcom a v tvrdých kameňoch hľadá živých duchov. Niektoré kamene sú naozaj ako živé, neveríte, tak si pozrite náš fotopríbeh.

Ilustračná fotografia

Pozor! Týchto desať vecí nikdy nerobte svojmu psovi!

Aj keď máte naozaj svoje psíky radi, nemali by ste nikdy zabúdať na to, že ide o zviera, ktoré síce potrebuje vašu náklonnosť, ale niektoré veci mu jednoducho nesmiete pre jeho vlastné dobro robiť. Budete prekvapení, ale je to týchto 10 nasledujúcich činností.

šteniatko a novorodenec

Psy sú zvieratá, ktoré majú bez pochýb pozitívny vplyv na deti a ich správny vývoj

Snom snáď každého dieťaťa je vlastniť domáceho miláčika. Súvisí s tým ale veľa otázok a najmä zodpovednosť. Bez pochýb, v zodpovednej rodine a správnom prístupe, vplyv psíka na dieťa je bez pochýb výnimočný! (zd: spuntik)

Ilustračná fotografia

Prinášame mýty a fakty o psoch a množiteľoch! Niektoré vás zaručene prekvapia!

Niektoré fakty vás prekvapia a nebudete s nimi možno súhlasiť. Ale toto je skutočnosť, nie to čo vám tvrdia množitelia, či nezodpovední chovatelia. Prečítajte si ich, opakovanie je matka múdrosti.

Huby už rastú na celom Slovensku. Pochválili sa nám aj Andrej z Beckova a Zuzana z Kremnice,

Ako zbierať huby? A ktoré muchotrávky sú chutné a ktoré jedovaté?

Aby sa predišlo otrave, treba vedieť bezpečne rozoznať nielen jedlé huby, ale aj tie, ktoré obsahujú toxíny: omyl by mohol mať ťažké následky, v niektorých prípadoch aj smrteľné.

Krakľa belasá

Krakľa belasá, azúrovo modrý krásavec našej prírody

Pri zásnubnom lete sa ozýva sledom rachotivých zvukov „ra-kra-kra-kraa“. Vďaka azúrovomodrému opereniu krídel a hrdzavočervenému opereniu chrbta je prakticky nezameniteľná.

Motív sovičiek je naozaj obľúbený, ale nie je vôbec jednoduchý. Vyžaduje si naozaj veľké množstvo trpezlivosti, city a talentu.

Poľovníctvo a rybárstvo trochu ináč, dnes v hlavnej úlohe torty!

Helena sa pečeniu venuje asi 5 rokov. V poslednej dobe okrem svadobných či narodeninových tort pribúdajú aj tie pre poľovníkov a rybárov. Nahliadnite s nami do našej fotostory, určite sa bude na čo pozerať a možno vás budeme inšpirovať a skúsite aj vy niečo podobné.

Ilustračná fotografia

Divina svojou kvalitou a nutričnými hodnotami obsadzuje prvenstvá vo výživových odporúčaniach

Mäso z diviny je populárne nielen vďaka svojej výraznej chuti, ale aj preto, že je preň typický nízky obsah tuku a cholesterolu.

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia

fotopríbeh

Onedlho nám dúfajme začne hubárska sezóna. Viete ako správne huby zo zeme vyberať ?

Použiť nôž, alebo ju vybrať aj s podhubím? To je otázka, ktorú hubári často riešia. Nie len odborníci však odporúčajú druhý spôsob, teda vybrať aj s podhubím.

Video