Fotopríbeh

Police na kvety alebo bylinky

Nevyhadzujte staré PALETY: 23 skvelých nápadov ako ich využiť

Neviete, čo so starými paletami? Určite ich nevyhadzujte a inšpirujte sa niekoľkými zaujímavými tipmi od kolegov z redakcie Záhradkára.

Čo psom nerobí vôbec dobre?

POZOR! Toto sú najväčšie omyly majiteľov psov: Čo im vôbec nerobí dobre?

Naučiť sa rozumieť psej reči nie je jednoduché. Tu je pár rád, ako to pri výchove psa nepokaziť hneď na začiatku.

Je straka skutočne zlodejka?

Sú straky skutočne zlodejky? Päť zaujímavostí, ktoré ste o nich netušili

O strakách je známe, že sú zlodejky. Ale je to ale naozaj tak? Toto sú veci, ktoré ste o nich netušili! Viac v článku z redakcie Záhradkára.

Zlatý retríver

Sedem najkrajších psích plemien: Dostal sa do zoznamu aj váš miláčik?

To, čo sa považuje za krásne, sa líši od človeka k človeku, najmä pokiaľ ide o psov. Niektorí ľudia uprednostňujú malé, dlhosrsté psy, zatiaľ čo iní uprednostňujú poľovnícke psy či plemeno husky. Niektoré plemená sú však všeobecne považované za najkrajšie. Tu je najkrajšia pätica.

Ilustračné foto.

Dojímavé príbehy najvernejších psíkov: Pri niektorých neudržíte slzy

Psy sú známi ako najlepší priatelia človeka. Niektorí ľudia uprednostňujú mačky, ale ak chcete domáceho maznáčika, ktorý vám prejaví náklonnosť a vernosť bez ohľadu na to, či žijete, alebo zomriete, potom je to určite pes. Viac v článku od kolegov z redakcie Magazínu.

leto - žena - záhrada - kvety - bylinky

Bylinky ako všeliek: Čo pomáha na spánok, tlak či proti nervozite?

Hovorí sa, že na každý problém pozná príroda riešenie. Tieto bylinky vám pomôžu pri mnohých nepríjemnostiach.

Extrémne horúčavy a s tým súvisiaci nedostatok vody postihujú aj košickú zoologickú záhradu. Najviac sa to prejavilo v chovnom zariadení pre tulene obyčajné, kde bola potrebná výmena vody. Do tulenieho bazéna doviezli vodu v 26 cisternách hasičské autá.

FOTO V košickej zoo úradovali hasiči: Kvôli čomu tam prišli?

Extrémne horúčavy a s tým súvisiaci nedostatok vody postihujú aj košickú zoologickú záhradu. Tento problém sa najviac prejavil v chovnom zariadení pre tulene obyčajné. Vodu pre nich počas štvrtka a piatka (4.-5. 8.) doviezli hasičské autá.

Párenie jelenej zveri

PIKANTNÉ ZÁBERY: Aj zvieratá to vedia vášnivo roztočiť, TU je FOTODÔKAZ

Zvieracia láska má rôzny kalendár. Pre niektoré zvieratá je ideálny čas na párenie máj, pre iné jún. Niektoré si romantiku nechávajú aj na august či dokonca október. Ako je to teda s milostným životom našej zveri?

Pštros.

Bizarné preteky zvierat: Opičí džokeji na psoch, pštrosy aj raky

Ľudia sú súťaživé „zvieratá“, ktoré rady vyhrávajú. Tí, ktorí môžu, pretekajú a tí, ktorí nemôžu, trénujú zvieratá, aby súťažili namiesto nich.

Ilustračná snímka

Chlpatí géniovia: PÄŤ najmúdrejších psích plemien, máte jedno z nich doma?

Psy sú inteligentné zvieratá, ktoré sa dokážu naučiť obrovské množstvo povelov a dokonca dokážu porozumieť aj vašim náladám! Toto je top 5 najinteligentnejších plemien psov.

Ilustračné foto

Dajte zbohom KLIEŠŤOM: Týchto 7 prírodných REPELENTOV si poľahky vyrobíte aj DOMA

Opäť začína obdobie, kedy sa vonku nedá sedieť bez prítomnosti nepríjemného hmyzu. To dokazuje fakt, že nemusíte chodiť hlboko do lesa, aby ste prišli do styku s kliešťami. Preto je dôležité sa vedieť proti nim účinne chrániť.

Dážďovník.

FOTO len pre silné povahy: OHAVNOSŤ! Do búdok nastriekali penu, zvieratá postihol krutý osud

V Šamoríne nastriekali do vtáčích búdok stavebnú pur penu. Ochranári v nich našli niekoľko udusených chránených živočíchov. Celková výška škody dosahuje 6000 eur. Správa Chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy o tom informuje na sociálnej sieti.

Spoznajte účinky levandule, niektoré vás prekvapia.

11 prekvapivých účinkov LEVANDULE: Poznáte všetky z nich?

Je krásna, voňavá a ešte aj liečivá! Spoznajte účinky levandule, niektoré vás prekvapia. Viac v článku z redakcie Záhradkára.

Aby bola úroda hojná, treba sa o záhradu poctivo starať.

Prečo sa nedarí vašej zelenine? Zistite, či nerobíte týchto 7 chýb

Aj pestovanie zeleniny skúsenými záhradkármi sa stretáva s chybami. Tieto pravidlá by ste mali poznať! Viac v článku od kolegov z redakcie Záhradkára.

PK 15 Kuala Lumpur - Samica pandy Šeng I, narodená v Malajzii v roku 2021, sedí na strome počas svojich prvých narodenín v Národnej ZOO v malajzijskej metropole Kuala Lumpur v utorok 31. mája 2022. FOTO TASR/AP 

Female panda Sheng Yi, born in Malaysia in 2021, sits on tree during her first birthday at the National Zoo in Kuala Lumpur, Malaysia, Tuesday, May 31, 2022. (AP Photo/Vincent Thian)

Ako sa pandám vyvinul falošný palec? Vedci prišli na významný objav

Objav fosílie pandy v Číne pomohol výskumníkom vyriešiť záhadu, ako sa tomuto živočíšnemu druhu vyvinul "falošný palec" a stal sa jediným vegetariánom z čeľade medveďovitých. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Ako prísť na to, že vás pes až tak nemusí?

Najlepší priateľ človeka? 7 znakov, že sa pri vás pes necíti dobre

Najlepší priateľ človeka? Nemusí to tak byť vždy. Máme pre vás zopár tipov ako prísť na to, že vás pes až tak veľmi nemusí.

Lyžiarke robil Hugo spoločnosť aj počas pandémie.
Lyžiarke robil Hugo spoločnosť aj počas pandémie.

fotopríbeh

Športové hviezdy so psami: Messiho Hulk naháňa hrôzu, z Vlhovej Huga sa roztopíte

Športové hviezdy, tie aktívne, aj tie na dôchodku, milujú psov. Niektoré sa zmestia do kabelky, iné by ste nechceli stretnúť v temnej uličke.

Video