Fotopríbeh

Parazitmi zvierat sú ohrozené najmä malé deti, ktoré si dávajú často špinavé ruky do úst.

Pes vhodný do rodiny? Zoznámte sa s 8 najlepšími plemenami

Hľadáte dokonalého štvornohého priateľa pre svoje deti? V našom článku sme pre vás vybrali 8 ideálnych plemien psov, ktoré sa vyznačujú svojou priateľskou povahou, trpezlivosťou a láskou k deťom.

Koala,,Phascolarctos,Cinereus,,Female,Carrying,Young,On,Its,Back

Beštie skryté za maskou roztomilosti? 5 nebezpečných zvierat, o ktorých ste to vôbec netušili

Pri obrázkoch a videách týchto zvierat sa väčšinou roztápate a zmôžete sa len na slová o tom aké sú milé. Skutočnosť je však niekedy odlišná. Tu je päť na prvý pohľad roztomilých zvierat, ktoré vedia byť poriadne nebezpečné.

Počas zápasu sa sokovia oháňajú a navzájom pretláčajú rožkami. Spôsob boja spočíva v útoku rožkami zospodu.

FOTO Unikátne kamzíky: Nahliadnite do života tohto obyvateľa skalných zrázov

Kamzík vrchovský tatranský je endemit, žijúci prevažne na území Slovenska a čiastočne aj Poľska.

Šteniatka.

Pozor! Toto na jedálniček vášho psa určite nepatrí

Aj keď máte svojho psíka naozaj radi, toto mu určite nedávajte! Ohrozujete jeho život. Pozrime sa teda na to, čo by pes naozaj dostávať nemal!

EBE 22 Lawrence - Včela pokrytá peľom v kvete slnečnice na poli neďaleko kanadského mesta Lawrence 1. septembra 2022. FOTO TASR/AP


A bee is covered with pollen as it works in a sunflower field Thursday, Sept. 1, 2022, near Lawrence, Kan. The field, planted annually by the Grinter family, draws thousands of visitors during the weeklong late summer blossoming of the flowers. (AP Photo/Charlie Riedel)

Neuvertieľné fakty o včelách: Poznajú naše tváre a chytáme vďaka nim zločincov

Vedeli ste, že včela žije na zemi viac ako 80 miliónov rokov? Toto sú veci, ktoré o nich musíte vedieť!

Cane corso.

FOTO Impozantní a silní: 8 psov, ktoré by zpacifikovali aj medveďa!

Psi sú známi svojou oddanosťou a schopnosťou chrániť svojich majiteľov. Niektoré plemená však majú skutočne výnimočné a mohli by si merať sily s veľkými šelmami, napríklad s medveďom.

Portrait,Of,White-grey,Cat,Screaming,Isolated,On,Blur,Background

Pochúťky, ktoré môžu vašu mačku zabiť: Nikdy im TO nedávajte!

Navonok bezpečné potraviny môžu vášmu zvieraciemu spoločníkovi ublížiť, či ho dokonca zabiť – a to aj v malom množstve. Viete, čo rozhodne nemôže jesť mačka a vy sa idete za touto pochúťkou zblázniť?

Uskladnenie cesnaku na zimu

Po stopách našich predkov: Kyslá KAPUSTA, CIBUĽA a CESNAK sú najlepšie prírodné liečivá!

Je to len niekoľko desiatok rokov dozadu, čo naši predkovia nejedli exotické či priemyselne spracované potraviny. Konzumovali zväčša to, čo sa im podarilo vypestovať či zadovážiť od miestnych obchodníkov.

Huspenina.

Plná chute i kolagénu pre vaše kĺby: Uvarte si domácu HUSPENINU

Kvalitná domáca huspenina je zážitkom na tanieri. Ak patríte medzi tých, ktorí na toto jedlo nedajú dopustiť, určite si ho vyskúšajte pripraviť aj sami. Okrem gurmánskeho zážitku s nádychom nostalgie tak pomôžete i vašim kĺbom. Tu je recept od šéfkuchára Ľuboša Mega.

New,Zealand,Native,Tuatara

Domáci miláčikovia na celý život: NAJDLHŠIE žijúce zvieratá, číslo 4 je fakt rekordér

Chcete si zaobstarať domáceho miláčika, ktorého nebudete musieť po pár rokoch oplakávať? Máme pre vás riešenie. Tieto zvieratá vás môžu pokojne aj prežiť.

Semienka má iba samčia rastlina.

Nielen pŕhlivá, ale aj zdravá a chutná: 9 vecí, ktoré sa oplatí vedieť o ŽIHLAVE

Žihľava je síce známa vďaka bolestivému pŕhleniu, napriek tomu ju netreba zavrhnúť. Existuje veľa možností ako ju využiť či už v kuchyni, na záhrade, alebo v liečiteľstve.

Ilustračná snímka

Zvyšky chleba po týchto radách už nikdy nevyhodíte!

Ani zrnko nazmar. Aj starý a suchý chlieb, ktorý už nie je možné využiť v kuchyni, nemusíte vyhadzovať do koša. Stačí málo a môže byť užitočný nielen vo vašej domácnosti ale i v záhrade.

Ktoré psie plemeno je najrýchlejší študent na výcvik?

Zvládnu to ľavou zadnou: TU je zoznam 10 najideálnejších plemien na výcvik

Existuje mnoho plemien psov, ktoré sú považované za inteligentné a rýchlo sa učia. Ale určité plemená majú preda len tendenciu sa učiť rýchlejšie ako iné. Tu je zoznam plemien psov, ktoré sa považujú za "najrýchlejších žiakov" a zvládajú tréning skutočne rýchlo.

Kto býva v hmyzom domčeku?

Týmto CHYBÁM sa pri stavbe HMYZIEHO DOMČEKU vyvarujte!

Hmyzie domčeky sa umiestňujú na viditeľných miestach v záhradách, preto je pochopiteľné, že okrem svojho pôvodného účelu slúžia aj ako estetický prvok. Hotové umelecké diela, do ktorých by ste sa nemali problém nasťahovať hneď zajtra, ak by ste sa do nich zmestili, však musia spĺňať určité kritériá!

Starý dobrý citrón je v domácnosti veľkým pomocníkom. Možno ho dať aj do prania a pomôcť tak bielej bielizni. Odstráni škvrny (dokonca aj od hrdze), zbaví zašednutia a ešte aj prevonia. Prírodná bieliaca sila citróna je na nezaplatenie.

CITRÓN nepatrí len do čaju: 17 skvelých rád ako ho použiť v domácnosti

Citrón má v domácnosti nespočetné množstvo využitia. Môžete ho použiť ako čistiaci prostriedok, osviežovač vzduchu či šampón. A nielen to, tu je 17 dobrých tipov, ako ho doma zužitkovať.

Párenie jelenej zveri

PIKANTNÉ FOTO Aj zvieratá to vedia vášnivo roztočiť: Ako vyzerá ich milostný život?

Zvieracia láska má rôzny kalendár. Pre niektoré zvieratá je ideálny čas na párenie máj, pre iné jún. Niektoré si romantiku nechávajú aj na august či dokonca október. Ako je to teda s milostným životom našej zveri?

Parazitmi zvierat sú ohrozené najmä malé deti, ktoré si dávajú často špinavé ruky do úst.
Parazitmi zvierat sú ohrozené najmä malé deti, ktoré si dávajú často špinavé ruky do úst.

fotopríbeh

Pes vhodný do rodiny? Zoznámte sa s 8 najlepšími plemenami

Hľadáte dokonalého štvornohého priateľa pre svoje deti? V našom článku sme pre vás vybrali 8 ideálnych plemien psov, ktoré sa vyznačujú svojou priateľskou povahou, trpezlivosťou a láskou k deťom.

Video