Príprava diviny na varenie

Zmrazovanie mäsa
Zmrazovanie mäsa
Zdroj: Shutterstock

Mäso z voľne žijúcej zveri podlieha rýchlej skaze a vyžaduje si zvýšenú opatrnosť pri manipulácii. Po ulovení je nevyhnutné mäso okamžite schladiť, aby sa zabránilo rastu baktérií. Preto ho čo najskôr umiestnite ideálne do mrazničky. Okrem toho dbajte na to, aby bolo mäso počas celého procesu skladovania čisté a chránené pred kontaminantmi.

Neskôr prichádza na rad marinovanie či solenie. Ide o vynikajúcu techniku na zlepšenie jeho chuti, krehkosti a udržania vlhkosti. Na marinovanie používajte kyslé prísady, ako je citrusová šťava, ocot alebo víno, v kombinácii s bylinkami, koreninami a aromatickými látkami. Solenie spočíva v namáčaní mäsa do roztoku slanej vody, ktorý pomáha zjemniť mäso a dodať mu chuť.

Mäso z diviny má často vrstvu tuku, ktorá môže prispieť k výraznej chuti diviny. Odstránenie prebytočného tuku pomáha znížiť túto intenzitu a zabraňuje mastnote mäsa. Na opatrné odstránenie viditeľného tuku použite ostrý nôž, pričom dbajte na to, aby ste ho neodstránili príliš veľa, pretože časť tuku môže pridať vlhkosť a chuť.