Citrón je prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý má tiež pozitívne účinky na váš lymfatický, tráviaci, obehový a imunitný systém . Je veľmi dobrý pre vašu pokožku, kvôli jeho silným antioxidačným vlastnostiam. Stačí pridať niekoľko kvapiek tohto citrusového ovocia do vody a pomocou rozprašovača túto zmes rozstriekať, aby sa vzduch vyčistil. Citrón je tiež možné použiť na liečbu napätia a bolestí hlavy, uštipnutia hmyzom, bolesti v krku, spálenín.

Citrón
Citrón
Zdroj: abu, getty images

Med. Používa sa na liečbu rán, pretože má silné antimikrobiálne vlastnosti, ktoré eliminujú baktérie v postihnutej oblasti a jej okolí. Štúdie ukazujú, že existuje mnoho baktérií, ktoré v mede jednoducho neprežijú. To vedie k hojeniu rán a navodeniu zdravého tkaniva. Môže byť tiež použitý na liečbu popálenín, vredov, hnačky, vracania a žalúdočných porúch.

Med
Med
Zdroj: Shutterstcok

Ananás je prirodzený dezinfekčný prostriedok, ktorý dokáže zosilniť účinok lekárskych antibiotík. Je známe, že je to silné antiseptikum . Tiež znižuje kyslosť moču, absces pľúc, je dobrý na poruchy trávenia, bronchitídu, obličkové kamene, menštruačné nepravidelnosti, infekcia obličiek, bolesti v krku a vyčerpania.

ananás
ananás
Zdroj: getty images

Olej z čajovníka. Jedná sa o skutočne silný prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý má veľmi účinné dezinfekčné vlastnosti najmä na pokožke. Pre tento účel ho môžete používať každý deň, v závislosti od závažnosti problému. Je tiež účinný pri liečbe rán, zlého dychu, kvasinkových infekcií, hubových infekcií a akné.

Grapefruit. Do vody môžete pridať 4 až 40 kvapiek grapefruitovej tinktúry a aplikujte zmes na postihnutú oblasť 2-3x denne. Môžete ho tiež bez problémov dávať na väčšie plochy na tele.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Levanduľa je prírodná dezinfekčná látka , ktorá sa tiež používa ako prípravok proti vracaniu, ktorá lieči popáleniny, infekcie, uhryznutie od hmyzu a ďalšie kožné ochorenia. A to na každom type pokožky.

Eukalyptus je prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý má antivírusové a antibakteriálne vlastnosti. Je tiež účinným odpudzujúcim prostriedkom proti hmyzu. Eukalyptus sa používa na liečbu sinusitídy, bolesť hlavy, infekcií hrdla, chrípky, nachladnutia, kašľa, astmy, horúčky a bronchitídy.

Eukalyptus
Eukalyptus
Zdroj: Shutterstock

Molkosan. Jedná sa o prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý sa získava zo srvátky, ktorá je koncentrovaná. Používa sa na liečbu hubových infekcií. Používa sa tiež ako účinné antiseptikum. Je podobný jódu, keď ho používate.

Ľubovník bodkovaný je tiež účinné vonkajšie antiseptikum a dezinfekcia.

Ľubovník bodkovaný
Ľubovník bodkovaný
Zdroj: Shutterstock

Koloidné striebro Mnoho patogénnych mikroorganizmov nevie vôbec znášať striebro. Toto striebro je veľmi silné antibakteriálne činidlo, ktoré vám pomôže žiť zdravšie.

Borovicový olej Je to prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý sa tiež používa v rôznych komerčných dezinfekčných prostriedkoch. Je klasifikovaný ako fenolický dezinfekčný prostriedok.

Tymián je prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý môžete použiť aj na prípravu pokrmov. Vedecký výskum hovorí, že tymianový olej vykazuje najlepšie vynikajúcu aktivitu proti e. Coli, listériu, salmonelóze.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock