Žihľava: Keď pôjdete v rámci karantény na prechádzku na miesta, kde nie sú žiadni ľudia, dobre sa popozerajte, či nenájdete čerstvú žihľavu. Žihľava má detoxikačné účinky a vysoký obsah vitamínov A, C a minerálov, ako je vápnik a železo. Vynikajúca je na prečistenie a pomáha aj pri chudokrvnosti.

Žihľava
Žihľava
Zdroj: Shutterstock

Skorocel: Vedeli ste, že psychickú pohodu vám zabezpečí aj skorocel kopijovitý? Je to pomerne známa bylinka, ktorá je plná liečivých látok. Okrem psychickej pohody a rovnováhy vám prospeje, ak máte problémy s močovými cestami, ale aj pri prechladnutí.

Skorocel
Skorocel
Zdroj: Shutterstock

Echinacea: Viete o tom, že krásna fialovoružová echinacea dokáže aktivovať biele krvinky, ktoré sa starajú o našu imunitu? Vynikajúca je v čase zvýšenej chorobnosti vo forme čaju alebo kvapiek.

Echinacea
Echinacea
Zdroj: Shutterstock

Trpíte častými bolesťami hlavy? Ak vám lekár nepotvrdil žiadne ochorenie, je veľmi pravdepodobné, že vám bolesti spôsobuje chrbtica. Preto sa vždy ráno, keď vstávate z postele, pomaličky ponaťahujte a nevstávajte prudko. Najprv si natiahnite nohy, ruky, opatrne potočte hlavou zo strany na stranu a vstaňte. Postupne urobte pár cvikov na celkové natiahnutie chrbtice a hlava vás možno nebude bolievať tak často.

Bolesť hlavy
Bolesť hlavy
Zdroj: Shutterstockc.om

Cesnak medvedí: Viete, prečo sa medvedí cesnak volá medvedí? Preto, lebo je to vraj prvá rastlina, ktorú medveď zožerie po prebudení zo zimného spánku. Práve teraz sa začína sezóna tejto rastliny. Pomáha v prípade, že máte vysoký krvný tlak, ale aj posilňuje imunitu.

Cesnak
Cesnak
Zdroj: Martin Mikláš

Zdroj: zivot.pluska.sk