Pri bagrovaní na hrádzi priehrady Sindi v Estónsku zbadali robotníci ako v jej ľadovej vode bojuje o život nejaké zviera, ktoré identifikovali ako psa. Ako informoval estónsky magazín Postimees, Rando Kartsepp, Robin Sillamäe a Erki Väli neváhali, zviera z vody vytiahli a zabalili do uteráka.

Zachránené zviera z mrznúcej rieky
Zachránené zviera z mrznúcej rieky
Zdroj: Erakogu

Následne ho odviezli na veterinárnu kliniku v neďalekom meste. Jeden zo záchrancov uviedol, že zviera pokojne spalo v aute s hlavou položenou na jeho nohách.

Zachránené zviera
Zachránené zviera
Zdroj: Erakogu

Veterinári zviera prehliadli a ošetrili, pričom si sprvu nevšimli, s kým vlastne majú do činenia. Len potom začali mať podozrenie, či je to vôbec pes.  Privolaný miestny poľovník potvrdil, že sa ujali vlka. Nebol to teda priateľský opustený pes v ťažkostiach, ako si celý čas mysleli, ale divá šelma, ktorú zachránili z vodného živlu. Neborák vlk mal približne rok.

Zachránené zviera
Zachránené zviera
Zdroj: Erakogu

O prípade informovala na facebooku Estónska únia na ochranu zvierat a túto dobrú správu priniesol aj portál dobrespravy.eu s tým, že špecialisti vlka po vystrábení pustili späť do voľnej prírody. Pracovníci Národnej agentúry pre životné prostredie mu zároveň nasadili GPS obojok na sledovanie, kadiaľ sa bude pohybovať. Estónska únia na ochranu zvierat zaplatila aj za ošetrenie vlka a poďakovala všetkým zúčastneným na záchrane tohto zvieraťa. Viac foto v galérii.