Dvoch drevorubačov, ktorí pracovali v lese neďaleko mesta Brzozów v Podkarpatskom vojvodstve na juhovýchode Poľska, údajne napadli týždeň vlky. O incidente informovala Poľská tlačová agentúra s odvolaním sa na Marcina Bobolu z Okresného zastupiteľstva v Brzozowie, ktorý hovoril s jedným z napadnutých. Podľa jeho popisu na neho zaútočili dva vlky spredu a tretí zozadu. Kolega mu pribehol na pomoc. Obaja drevorubači naštartovali motorové píly a snažili sa vlky zahnať. Celý incident mal trvať niekoľko minút.

Napadnutí drevorubači sa bránili motorovými pílami.
Napadnutí drevorubači sa bránili motorovými pílami.
Zdroj: Ilustačné MICHAL SMRCOK

Takýto útok vlkov na človeka by bol neobvyklý a bezprecedentný. Uvedený incident podľa M. Bobolu ešte dôkladne prešetria, aby potvrdili alebo vyvrátili, že išlo o vlky. No tvrdí, že už dostali viac upozornení, že v oblasti, kde sa udalosť stala, sa pohybuje vlčia svorka, ktorá nemá rešpekt pred blízkosťou ľudí. "Máme informácie o tom, že v okolí Brzozow vlky strhávajú hospodárske zvieratá a zabíjajú psy. Situácia sa vyostruje a vyžaduje rýchlu reakciu," apeloval M. Bobola s tým, že s jarným počasím bude do prírody vyrážať oveľa viac návštevníkov ako v zime. Správu priniesol aj český portál svetmyslivosti.cz.

Ilustračné
Ilustračné
Zdroj: Vladimír Kampf

Útok na drevorubačov potvrdil hovorca riaditeľstva štátnych lesov v Krosne. Podobný prípad sa podľa neho udial pred 12 rokmi v blízkosti obce Stuposiany, no vtedy útočili vlky nakazené besnotou. O incidente bolo informované Regionálne riaditeľstvo ochrany prírody Rzeszów, ktoré sa k nemu ale zatiaľ nechcelo kvôli nedostatku oficiálnych informácií vyjadrovať.