Zver je v tomto období vyčerpaná a zbytočné preháňanie ju ešte viac oslabuje. Musí prijímať viac potravy a to napríklad lúpaním kôry stromov, čím spôsobuje škody na lesných porastoch. Nehovoriac o nepriaznivom vplyve tejto činnosti na vývin plodu u gravidných samíc. Každú sezónu sú v našich lesoch prichytení ilegálni zberači zhodov, ktorí sú potrestaní pokutou, riešení v priestupkovom konaní, či dokonca obvinení z trestného činu.

VIDEO  Zdroj: halalislovensko/SPK

.
.
Zdroj: Jaroslav Slašťan

V súčasnosti je obdobie kedy jelene začínajú zhadzovať svoje parožie. Ich zber majú zo zákona povolení len držitelia povolenky alebo povolenia od užívateľa poľovného revíru. Zver je v tomto období vyčerpaná a zbytočné preháňanie ju ešte viac oslabuje.

.
.
Zdroj: Jaroslav Slašťan

Musí prijímať viac potravy a to napríklad lúpaním kôry stromov, čím spôsobuje škody na lesných porastoch. Nehovoriac o nepriaznivom vplyve tejto činnosti na vývin plodu u gravidných samíc. Každú sezónu sú v našich lesoch prichytení ilegálni zberači zhodov, ktorí sú potrestaní pokutou, riešení v priestupkovom konaní, či dokonca obvinení z trestného činu.

.
.
Zdroj: Diana Záhumenská (Zvernica Mikuláš)

Pokiaľ chcete zbierať zhody parožia, nezabudnite, že na to potrebujete povolenie od užívateľa poľovného revíru. Buďte preto k prírode a zveri ohľaduplní.

.
.
Zdroj: SPK

Zdroj: SPK