Tento dramatický príbeh sa odohral dňa 2. januára tohto roku v odľahlej dedine na Sibíri. Usadlosť nemenovaného ruského muža napadol vlk, ktorý mu pohrýzol dvoch psov a zaútočil na koňa. Farmár si nestihol dobehnúť pre pušku a so šelmou sa pustil do sporu holými rukami. Muž žijúci na usadlosti v dedine Novotrojickoje, juhozápadne od Biribidžanu vyrazil ústrety vlkovi, ktorý sa vydal loviť na jeho farmu. Rozmazaný záznam útoku z bezpečnostných kamier je toho dôkazom.

Záznam ukazuje, ako vlk útočí na jedného zo psov, ktorý sa pred šelmou snažil utiecť. V tej chvíli zasiahol farmár vyzbrojený iba baterkou. Vlka muž najskôr chytil za krk a potom sa mu ho podarilo zvaliť na zem. Tam zviera zabil, sám bol však ľahko poranený.
Správa rozdelila ruskú verejnosť. Jedni obdivujú farmára, druhí ľutujú vlka. "Lesy sú ničené a vypálené a vlci strácajú svoju prirodzenú korisť," napísal jeden z kritikov. Ako uviedla šéfka oblastnej veterinárnej správy Galina Dzjubová, je otázkou, či sa zviera vydalo k ľudskému obydlia z hladu, alebo preto, že bolo choré.

.
.
Zdroj: .

Na definitívne laboratórne výsledky si bude potrebné ešte počkať. Predbežné informácie však podľa Dzjubové ukazujú, že zviera trpelo besnotou. V ďalších dňoch sa tiež rozhodne, či bude na dedine z dôvodov možného prenosu besnoty uvalená karanténa.

Zdroj: www.novinky.cz