Policajná hliadka pri bežnej kontrole neskoro večer zastavila auto 55-ročného muža medzi obcami Horný a Dolný Pial v okrese Levice. V aute spozorovali zbrane a v kufri auta objavila ulovenú zver. Ako sa ukázalo, išlo o poľovníka, ktorý však prešiel na druhú stranu. Zaradil sa medzi pytliakov. Lovil totiž nelegálne a zároveň neeticky. Usmrtil danielicu v čase ochrany výstrelom z pištole do hrude. Podľa zástupcu OPK Levice bola danielica gravidná.

:
:
Zdroj: facebook Policia SR - Nitriansky kraj

„Polícia zaistila úlovok aj krátku guľovú zbraň, náboje a optiku s nočným videním,“ uviedla Renáta Čuháková, krajská policajná hovorkyňa z Nitry. Previnilec dobrovoľne vydal aj prázdny zásobník a tlmič. Policajná hliadka muža zadržala a začalo sa vyšetrovanie pre podozrenie z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a pytliactva.

:
:
Zdroj: facebook Policia SR - Nitriansky kraj


Predseda OPK Levice, František Zlehovec, potvrdil, že stíhaný poľovník lovil bez povolenia na lov, zakázaným spôsobom a v čase ochrany.  „My jednoznačne takéto skutky odsudzujeme a veľmi nás to mrzí. Takýto skutok jednotlivca zatieni veškerú činnosť ostatných poľovníkov,“ vyjadril sa dôrazne v spravodajstve TV Markíza a podobne aj TV Joj.

:
:
Zdroj: facebook Policia SR - Nitriansky kraj

Pytliak sa už postavil pred sudcu a ten ho v superrýchlom konaní odsúdil. Dostal pokutu 800 eur. Na 12 mesiacov príde aj o poľovný lístok. Šéf obvodnej poľovníckej komory považuje takýto trest za nízky: „Keď chceme zabrániť rozmachu pytliactva na Slovensku, čo každý vieme, že je, tak tie tresty by mali byť asi prísnejšie.“ Podozrenie z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami bolo ešte v štádiu vyšetrovania. „Pretože si k lovu zadovážil aj tlmič na jednu zo zbraní a tlmič a optiku na inú zbraň, ktoré aj použil pri love dopustil sa aj ďalšieho zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami,“ uviedla Polícia SR na svojom facebooku.