Akýkoľvek čin pytliactva si zaslúži trest, ale tento skutok sa vymyká  všetkému čo sme doteraz zažili. Dňa 11. mája 2020, po nahlásení nálezu sa na miesto dostavili kompetentné zložky a potvrdili ohavný čin pytliakov. Incident sa odohral neďaleko mesta Teteven smerom k dedine Ribaritsa. Na mieste sa našlo telo gravidnej jelenice! Jelenica uhynula na následky troch strelných poranení na hlave. Z tela jelenice boli odstránené stehná, lopatky, časť chrbtovej časti.

Ohavný nič pytliactva
Ohavný nič pytliactva
Zdroj: bglov.com

Zvyšok tela ostal na mieste ako aj nenarodené jelenča v brušnej dutine. Tento čin a pohľad na nenarodené jelenča dala zabrať aj silným chlapom. Prípadu sa okamžite chytila polícia, ministerstvo a rozbehla sa patriaca akcia.

Ohavný nič pytliactva
Ohavný nič pytliactva
Zdroj: bglov.com

Do 24 hodín zatkli mužov, podozrivých z tohto ohavného skutku. Pytliaci boli sledovaní už dlhšiu dobu ale nedarilo sa im pytliactvo dokázať. Tento krát ale spravodlivosti neušli. K činu sa priznali. Po obhliadne ich domov sa našlo množstvo aj nelegálnych zbraní a strelila. Patria mužov v oblasti pytlačila už niekoľko rokov a podla informácií upyltačili niekoľko desiatok kusov raticovej zveri. Prípad nie je uzavretý,  stále na ňom polícia pokračuje. 

Zdroj/originál článku nájdete na bglov.com.