Informovala o tom agentúra APA. Vyplašné operence narážali do okien domov, výkladných skríň obchodov alebo do drôtov elektrického vedenia a padali na zem. Stovky vtákov uhynuli okolo hlavnej stanice Termini, kde zimuje veľa škorcov.

Video: YouTube

V Taliansku mnoho vtáčích druhov v dôsledku stále teplejších zím neodlietá za teplom na juh, ale zostávajú v Ríme. Prezimujú na stromoch, kde aj v tomto období môžu nájsť komáre, muchy alebo ďalší hmyz, ktorým sa živia.

Foto
Foto
Zdroj: Darius [email protected]

Ochrancovia zvierat požadujú prísne opatrenia, vďaka ktorým by zvieratá počas silvestrovskej noci mali viac pokoja. "V Taliansku síce platí zákaz zábavnej pyrotechniky, ale nedodržiava sa," pripomenul Massimo Comparotto, ktorý je riaditeľom spolku na ochranu zvierat Oipa. "V dôsledku toho každoročne na Silvestra vo veľkom hynú zvieratá, mnoho domácich druhov býva zranených. Tento masaker musí skončiť," dodal.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: IT

Oslavy príchodu nového roka boli v Taliansku kvôli protikoronavírusovým opatreniam pokojnejšie ako obvykle, zranilo sa výrazne menej ľudí ako v uplynulých rokoch. Zákaz používať zábavnú pyrotechniku, ktorý platil okrem Ríma tiež v Palerme, vo Florencii a v Miláne, ľudia však často ignorovali.

Zdroj: ČTK