Kto alebo čo vás priviedlo k poľovníctvu?

K tejto záľube ma priviedol manžel, ktorý je dlhoročný poľovník. Brával ma do hory, na individuálne poľovačky, na posed, v zimnom období sme prikrmovali zver, starali sa o soliská. Tejto záľube som tak podľahla, že som sa rozhodla prihlásiť do poľovníckeho kurzu, ktorý som úspešne absolvovala. Poľovníctvu sa v našej rodine venujú aj moji traja švagrovia.

Ste vedúca kancelárie OPK a OkO SPZ Bánovce nad Bebravou. Vo vašom okrese evidujete vysoký počet poľovníčok. Je to vaša zásluha?

Myslím si, že predovšetkým je to výsledok záujmu o túto činnosť. V súčasnosti máme 28 žien, ktoré sme zároveň aktívnymi členkami klubu poľovníčok. Venujeme sa najmä práci s deťmi, každoročne sa zúčastňujeme na celoslovenských poľovníckych dňoch vo Svätom Antone, nechýbali sme ani v Betliari. Tento rok sme pripravili pre deti veľa prednášok a besied s poľovníckou tematikou. V Bánovciach nad Bebravou sme boli v základných školách a takisto v niekoľkých materských školách. V apríli naše dievčatá navštívili lesnícke dni vo Zvolene, neskôr sme zavítali na Deň detí v Uhrovci, Partizánskom, ale aj inde. Chodíme všade, kam nás pozvú, samozrejme, v rámci svojich možností. Ženy majú zastúpenie v odborných komisiách OPK a v Rade OkO SPZ. Stretávame sa rôznych spoločenských podujatiach i na streleckých pretekoch.

Ako sa vám darí na strelnici?

Koncom augusta som na Cene Podhoria v Podlužanoch-Zlobinách obsadila medzi ženami druhé miesto. Vlani sme s dievčatami súťažili v americkom trape v streleckom areáli Koš. Každoročne sa zúčastňujem aj na Majstrovstvách OPK Bánovce nad Bebravou.

Viac sa dočítate v č. 11/2019 mesačníka POĽOVNÍCTVO A RYBÁRSTVO