Incident sa stal 28. februára okolo 20.00 h, keď Sabina Plačková, jej priateľ a ich 10-ročná border kólia Dixie išli na prechádzku. Prechádzali po chodníku pre chodcov a cyklistov, Dixie občas vbehla do poľa, ale na zavolanie vždy okamžite pribehla. Zrazu sa však z neďalekého posedu ozval výstrel.

Na posede bol štyridsaťštyriročný poľovník, ktorý si tvdil, že si ho pomýlil s líškou. Prípad sa čoskoro stal virálnym na sociálnych sieťach a v médiách. U susedov vyvolal veľké množstvo reakcií, z ktorých väčšina odsudzovala konanie poľovníka. Vzniklo dokonca niekoľko petícií, ktoré podpísali celkovo tisíce ľudí.

"Touto petíciou vyjadrujeme svoj nesúhlas, ak by sa takýto nepochopiteľný čin mal považovať za obyčajný priestupok, kde kúpna cena šteniatka border kolie - nehovoriac o osobnej cene a ohodnotení všetkých jeho schopností - rozhodne presahuje päťtisíc korún. Podpisom petície dávajú ľudia zároveň najavo svoj názor, že takýto človek by nielenže nemal mať zbrojný preukaz a zbraň, ale mal by byť s ohľadom na bezpečnosť nielen zvierat, ale aj ľudí v jeho okolí pod dohľadom lekárov," uviedla podľa portálu novinky.cz autorka jednej z petícií Jiřina Vůjtěchová.

Sabina Plačková, majiteľka zabitého psa, petíciu oceňuje. "Dotyčný musí niesť zodpovednosť za svoje konanie a zmeny v legislatíve sú nevyhnutné. Žiaľ, náš príbeh nie je ojedinelý a všetci si želáme, aby už nikto nemusel nič podobné zažiť. Dixie urobila v živote veľa radosti a hlavne veľa dobrého a dúfam, že toto bude jedna z nich," povedala 25-ročná študentka a dodala, že je vďačná za všetku podporu. "Ľudia mi ponúkli právnu podporu či dokonca šteniatka, je to až dojemné."

Ako sa k činu postavili iní poľovníci? Pokračovanie na nasledujúcej strane