Na policajtov z Hornej Planej (ČR) sa v sobotu telefonicky obrátil poľovník Zdeněk s tým, že pri hľadaní jeleních zhodov našiel spolu s kamarátom v lese guľovnicu. Zbraň ležala na snehu v lokalite Boletice.

Po tejto guľovnici bolo vyhlásené pátranie.
Po tejto guľovnici bolo vyhlásené pátranie.
Zdroj: Policie ČR

 

Keďže vedel, čo sa vlani v novembri stalo jeho kolegovi, ktorému so zbraňou zavesenou na paroží ušiel jeleň, domnieva se, že je to tá istá opakovacia guľovnica CZ 527, informuje Polícia ČR na svojej webovej stránke. Majiteľa informoval, že zbraň budú mať policajti. 

Nájdená zbraň
Nájdená zbraň
Zdroj: Polície ČR

Nevídaná udalosť sa odohrala na poľovačke neďaleko Hornej Planej v okrese Český Krumlov. Jeleň vyštartoval proti poľovníkov, parožím mu nechtiac strhol z ramena zavesenú guľovnicu, s ktorou potom ušiel do neznáma. Takmer neuveriteľný príbeh vyvolal úsmevy i posmešky a dlho rezonoval v domácich aj zahraničných médiách. 

 Ilustračné video: Záchrana jeleňa zo zamrznutej sibírskej rieky

"Guľovnica má kovové diely skorodované a drevená pažba je značne poškodená. Zbraň je tiež viditeľne odretá, pravdepodobne sa jeleň snažil zbaviť záťaže na paroží. Ako dlho sa s guľovnicou túlal lesom, zostane asi navždy záhadou. Zbraň bola bez zásobníka, presne v takom stave, ako poľovník ´po prepadnutí jeleňom´ opísal," uviedol pre české médiá juhočeský policajný hovorca Jiří Matzner.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Adam Simandel

Guľovnicu si od nálezcu prevzali policajti. Podľa pravidiel ju pred vrátením majiteľovi ešte preskúmajú v odbornom balistickom pracovisku.  "Nepredpokladáme však, že by sa s ňou jeleň dopustil nejakého zločinu. Snáď len stačil vystrašiť turistov či lyžiarov," dodal J. Matzner.