Kto vás priviedol k poľovníctvu?

Starý otec. Žil v dedinke Dačov Lom v okrese Veľký Krtíš, kde aj dvadsať rokov predsedal poľovníckemu združeniu. Odmalička som s ním chodievala do revíru, na rôzne poľovnícke akcie, stavať posedy, v zime prikrmovať zver, viedol ma k láske k psom. Po jeho smrti so cťou a s pokorou pokračujem v rodinnej poľovníckej línii. Poľujem s guľovnicou, ktorú on zdedil po svojom otcovi.

Mária Adamčíková je členka KCHSK. Pracuje ako grafička vo firme Samson-Zvolen a v rámci vlastnej živnosti Hunting Factory.
Mária Adamčíková je členka KCHSK. Pracuje ako grafička vo firme Samson-Zvolen a v rámci vlastnej živnosti Hunting Factory.
Zdroj: Archív MA

Absolvovali ste Strednú odbornú školu drevársku vo Zvolene. Mali ste tam možnosť preukázať svoje poznatky a zručnosť?

Áno. Študovala som odbor tvorba nábytku a interiéru. Pri školských projektoch mi bolo múzou poľovníctvo a kynológia. V rámci praktickej časti maturity som navrhla a zhotovila konferenčný stolík s preglejovanou doskou vyrezávanou laserom, nožičkami z parožia a skla. Po škole sa mi stalo koníčkom navrhovanie poľovníckej grafiky, čo neskôr viedlo k založeniu živnosti a začala som vydávať originálny diár pre poľovníkov. Moje motto znie: Poľovníctvo je môj život, dizajn moje hobby.

(Pokračovanie na 2. strane)