Foto
Foto
Zdroj: ARCHÍV ZUZANY MARTINČEKOVEJ

Ako trávite leto?

Okrem práce sa venujem pozorovaniu zveri, prechádzkam a zberu byliniek. Spolu s priateľom a jeho bratmi sme čistili poľovnícke chodníky, pripravovali a opravovali sme kŕmidlá a senníky na zimu. V jeseni sa chystám na lov holej srnčej zveri.

Kto alebo čo vás priviedlo k poľovníctvu?

Pochádzam z poľovníckej rodiny. Môj dedko, ktorý bol poľovným hospodárom PZ Bažant Dedina Mládeže, od začiatku fandil mojej záľube. S ockom som zase od útleho detstva chodievala do prírody, poľuje aj strýko a bratranec. Na jednej poľovačke v bytčianskom regióne som sa zoznámila aj so svojim snúbencom, ktorý má takisto poľovnícke korene. O poľovníctve ma naučil veľmi veľa.

(Video z r. 2018)

Vyštudovali ste odbor vodná doprava na Žilinskej univerzite. Využívate získané poznatky v praxi?

Tejto oblasti sa profesionálne nevenujem, ale absolvovala som kapitánsky kurz, čo plánujem v budúcnosti využiť pri plavbách na jachte počas dovoleniek. Na vodu sa určite chcem vrátiť. Štúdium som si vybrala aj preto, že mám rada matematiku a vôbec technický smer. Ale pre ženu, ktorá si chce založiť rodinu, je ťažké byť väčšinu roku mimo domova. A tak som napokon „zakotvila“ v Žiline.

Ste zasnúbená s poľovníkom Vladimírom Šebeňom. Plánujete aj svadbu v poľovníckom duchu?

Zatiaľ to nechávame voľne plynúť, ale určite by sme chceli takú svadbu. Naši kamaráti a rodiny vedia, že na spomenutej poľovačke som sa do priateľa zaľúbila a že toto hobby nás spája.

Viac sa dočítate v č. 9/2019 mesačníka POĽOVNÍCTVO A RYBÁRSTVO