Manželka Martina Lučanská, ani jej dvaja dospelí synovia Jakub a Adam sa pre média nevyjadrujú, a len výnimočné komentujú informácie, ktoré sa objavujú na verejnosti a spájajú sa s menom ich zosnulého manžela a otca.

Ocenenie in memoriam

Výnimkou sú len krátke statusy, ktoré sa z času na čas objavia na profile, ktorý nesie meno Milana Lučanského. Tak tomu bolo napríklad v prípade zmeny miesta posledného odpočinku, odkazu malej dcéry Sašky ku Dňu otcov, či osadenie lavičky a vysadenie kvetov pri príležitosti uplynutia polroka od smrti generála. V pondelok sa na sociálnej sieti objavila ďalšia stroháspráva: "Dňa 27. augusta 2021 bola udelená medaila SVÄTÉHO HUBERTA nášmu otcovi generálovi Milanovi Lučanskému za významné zásluhy o rozvoj poľovníctva na Slovensku. Touto cestou chceme poďakovať všetkým zúčastneným zo Zväzu slovenského poľovníctva za ich prejavenú úctu," pod textom a fotografiou bol podpis rodiny Lučanských.

Fotogalériu fotiek, ktoré ste ešte určite nevideli, nájdete v našej fotogalérii TU

Prvoradá bola ochrana, nie lov

O bývalom prezidentovi policajného zboru bolo známe, že mal rád práceokolo domu, vo vinici, či záhrade. To, že k jeho záľubám patrili aj poľovačky a iné, čo s týmto koníčkom súvisí, však vedel len úzky okruh ľudí. "Môžem povedať, že viac zver ochraňoval než lovil. Ak sa vybral na posed, tak skôr kvôli oddychu, pokoju a romantike ako tomu, aby zviera skolil. Chvíle v lese vnímal ako únik pred stresom a pracovným napätím. Nemal problém v zime zver prikrmovať, prípadne les čistiť, pomáhať pri oprave chodníkov alebo výsadbe stromčekov. Milan bol skrátka človek do koča i do voza,"povedal Štrban Július, ktorého potešilo udelenie medaily svätého Huberta svojmu krajanovi i kamarátovi.

Pokračovanie na druhej strane.