Miestni majú strach nielen o seba, ale aj o domáce zvieratá. Od 1. júna budú vlky chráneným druhom. „Stalo sa to aj pred dvoma týždňami. Ráno našli obyvatelia uštvanú a roztrhanú jelenicu na vlastnom dvore. Majiteľ vyšiel z domu a hneď uvidel jelenicu - polozožratú,“ opísala aktuálnu situáciu z obce starostka Gabriela Grobarčíková. Teraz sa scenár akoby zopakoval. Korisťou bol asi trojročný jeleň, ktorý zhodil parožie.

.
.
Zdroj: Fb Obec Vyšný Slavkov

Svorka vlkov útočila v dedine druhýkrát za dva týždne. Uštvaný jeleň v snahe zachrániť si život preskočil niekoľko plotov, no ujsť sa mu nepodarilo. Vlky ho roztrhali uprostred noci vo farskej záhrade. „Cez záhradu sa prebil cez plot,“ vysvetlil kroky jeden z obyvateľov.  „Z vrchnej strany jeden plot, druhy a na treťom hornom plote, tak to už jeleň nedokázal preskočiť a tam ho zožrali,“ doplnil udalosť poľovník Jakub Čižík.

.
.
Zdroj: Fb Obec Vyšný Slavkov

Vlky si ešte odtiahli do lesa aj celé stehno. Útok zachytila aj obecná kamera. Ale uprostred noci tesne pred svitaním vidieť na farskej záhrade len tmavé pohybujúce sa škvrny. No i vďaka tomu je jasné, že vlkov bolo asi päť. „Zistili, že zviera má problém preskákať ploty a na tých plotoch ju skôr ulovia," konštatoval poľovník. Po druhom prípade už v obci spozorneli. Zatiaľ to bola vysoká zver uštvaná z lesa, no miestni majú strach o domáce zvieratá, ale i o seba.

„Určite sa boja, napísali sme aj na sociálnej sieti upozornenie, aby si dávali pozor, aby v nočných hodinách nevychádzali von, “ povedala starostka. Podľa mladého poľovníka v tomto období sa vlk nelovil ani pred jeho celoročnou ochranou, lebo teraz zvyknú mať mladé. Na farskom dvore majú okrem pávov, koňa i ovce. Tie si vlky ani nevšimli.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ