VIDEO: Zamestnanci NP Ergaki sa vyjadrujú k útoku medveďa

Obeťou medveďa sa stal 16-ročný tínedžer, ktorý pracoval v juhosibírskom Národnom parku Ergaki na čiastočný úväzok a dodával jedlo pre turistov. Chlapec išiel predpoludním pre potraviny, do večera sa však nevrátil. V ten istý večer ho išli hľadať ďalší dvaja zamestnanci parku, ktorí sa zaoberali aj dodávkou potravín. Stretli však medveďa.

Šelma zaútočila na jedného z nich, drvila ho pod sebou, strhla mu ruksak a poškriabala chrbát. Muž vytiahol nôž a medveďa ľahko zranil. Medveď ho pustil, ale potom si ľahol, zrejme si naďalej strážil korisť. Všetko sa odohralo na čistine, kde ležalo telo tínedžera. Mužom sa napokon podarilo dostať k telefónu a kontaktovať pohotovostné služby. 

O 21.30 hodine prijalo vedenie parku správu od zamestnanca jedného zo stanových táborov o útoku medveďa na ich pracovníka. Pátracia a záchranná skupina zložená zo zamestnancov EMERCOM-u, polície, štátnych inšpektorov na čele s riaditeľom parku Igorom Gryazinom sa presunula na miesto udalosti v oblasti potoka Medvezhy, kde našli mŕtve telo a ďalšieho zraneného človeka.

„Štátni inšpektori okamžite podnikli potrebné kroky na vypátranie medveďa. Šelma zjavne nebola opatrná, bola agresívna a začala prenasledovať štátnych inšpektorov, pričom sa pokúsila zaútočiť na jedného z nich. Po niekoľkých hodinách medveďa utratili,“ komentuje tragickú udalosť Riaditeľstvo prírodného parku Ergaki.

FOTOGRAFIE MEDVEĎA ZABIJAKA NÁJDETE V GALÉRII