Najčastejším motívom pre získanie poľovného lístku je záujem o prírodu a jej ochranu, ale aj výcvik poľovného psa a lov ako spoločenská udalosť aj možnosť získať zverinu ako chutnú a trvalo udržateľnú potravinu. Friederike Meyer ráno opúšťa dom s puškou cez rameno. 23-ročná dievčina to do lesa nemá ďaleko, auto nepotrebuje. Okolité lesy patria jej rodine po mnoho generácií. Krehká študentka sa na lov vydáva aj v chladný zimný deň - rovnako ako stále viac mladých žien.

Poľovníctvo je cestou k prírode

"Lákalo ma poznanie prírody aj lov," hovorí o dôvode, prečo loví, mladá poľovníčka. Zelenú maturitu zložila v máji. "Poznala som tak málo stromov a tak málo zvierat," vysvetľuje cestou na posed. "Poľovníctvo je pre mňa spôsob, ako byť bližšie k prírode."

Hovorí sa, menej je niekedy viac a to platí aj v tomto prípade. Poľovníčka je oblečená na poľovačku prakticky, pohodlne a je zároveň ženská.
Hovorí sa, menej je niekedy viac a to platí aj v tomto prípade. Poľovníčka je oblečená na poľovačku prakticky, pohodlne a je zároveň ženská.
Zdroj: Adam Simandel

"Svoju úlohu hrá aj tradícia," doplňuje Friederike. "Môj otec je tiež poľovník, vyrástla som s ním. A presvedčil ma aj môj priateľ, ktorý absolvoval kurz pre uchádzačov o prvý poľovný lístok. "
" Motiváciou je aj zverina. S priateľom varíme spoločne. Je to vysoko kvalitné mäso. " Ani vyvrhovanie nie je pre mladú ženu, ktorá študuje v 9. semestri medicínu, problém. "Tiež v streľbe som si istá. Už pri prvom pokuse som zasiahla terč päťkrát z desiatich pokusov - muži neboli nadšení. Lov bol po dlhú dobu doménou mužov, ale to sa zmenilo. "