Čivavy vzhľadom na svoju veľkosť nie sú práve synonymom odolnosti a dlhovekosti, hoci sa môžu dožiť až dvadsať rokov. Spike z rodiny Kimballovcov z Camdenu v Ohiu však už prekročil 23 rokov a 7. januára sa stal najstarším žijúcim psom na svete, čo potvrdil aj certifikát Guinnessovej knihy rekordov.

Jeho vek viac ako 23 rokov je o to pôsobivejší, že sa v minulosti niekoľkokrát vážne zranil.

Spike získal titul najstaršieho psa na svete napriek tomu, že jeho život nebol jednoduchý. Jeho majiteľka Rita Kimballová ho našla na parkovisku supermarketu v značne dezolátnom stave.
"Mal chrbát bez srste a na krku krvavé škvrny od povrazu alebo reťaze. Predavač povedal, že sa tu potuluje už tri dni a že ho kŕmia zvyškami," hovorí Kimballová o svojom prvom stretnutí so Spikom.

FOTO najstaršieho psa nájdete v GALÉRII

"Je to meno pre veľkého psa, ale náš malý Spike sa správal ako veľký pes." Z parkoviska vzal Kimballovci Spika najprv domov a potom k veterinárovi, ktorý mu okrem ošetrenia zistil aj dátum narodenia 10. novembra 1999. Kimballovci si začali myslieť, že Spike by mohol byť rekordmanom, keď sa v šou Jimmyho Fallona objavil údajne najstarší pes, ktorý bol však mladší ako Spike.

Pokračovanie na nasledujúcej strane