TASR o tom informovala Jana Slaná z oddelenia marketingu múzea.

Rok 2022 bol pre Múzeum vo Svätom Antone rokom viacerých jubileí. Múzeum oslávilo 60. výročie svojho založenia a zorganizovalo i 30. ročník Celoslovenských poľovníckych slávností Dni sv. Huberta.

"Aj vďaka tradičným podujatiam a krásnemu letu dosiahla návštevnosť viac ako 42.000 návštevníkov, čo predstavuje nárast o viac ako 60 percent v porovnaní s rokom 2021. Vynovené nádvorie, ale i novootvorená kaviareň prispeli k príjemnému oddychu počas návštevy múzea," priblížila Slaná.

Viaceré podujatia v priestoroch kaštieľa plánuje múzeum organizovať aj tento rok. Už v marci sa v barokovej sýpke uskutoční prehliadka poľovníckych trofejí z regiónu. "V máji spolu oslávime Medzinárodný deň múzeí i Noc múzeí a galérií a nevynecháme ani tradičné podujatia ako Detský deň sv. Huberta alebo poľovnícke slávnosti Dni sv. Huberta," dodala Slaná s tým, že v lete sa návštevníci môžu tešiť na divadelné predstavenia banskoštiavnických ochotníkov z Paradájz Pikr.

Múzeum vo Svätom Antone sídli v priestoroch historického kaštieľa, ktorý bol dostavaný v roku 1750 a jeho dejiny sú úzko späté s rodmi Koháry a Coburg. Prehliadka kaštieľa poukazuje na spôsob života a záľuby týchto rodín, jej súčasťou je však i poľovnícka expozícia s diorámami zvierat.