Zatiaľ čo v minulosti v pekárni v mestečku Roccaraso zožral zásoby čerstvo upečených sušienok, tentoraz navštívil trojhviezdičkovú reštauráciu Casadonna Reale v neďalekej obci Castel di Sangro, kde sa nachádza aj renomovaná kuchárska škola. Informovala o tom agentúra APA.

Medveďa do reštauácie zrejme privábila vôňa a vošiel vraj až do kuchyne. Pristihol ho šéfkuchár Niko Romito. „Juan Carrito prišiel za nami, aby nás pozdravil. Pýtal sa po panettone (sladké kysnuté vianočné pečivo),“ povedal šéfkuchár a pochvaľoval si, ako sa príroda v Abruzze má k svetu. „Sme obklopení národným parkom, je to číra nádhera,“ uviedol.

Obyvatelia Roccarasa v minulosti medveďa už niekoľkokrát videli, ako je na prieskume v obci. Zožral sliepky, šplhal na ovocné stromy. Aby do mestečka už nechodil, odchytili ho, uspali a previezli na odľahlejšie miesto. Avšak Juan Carrito sa vrátil. Vlani v novembri sa v Roccarase vlámal do cukrárne a okrem toho, že si pochutnal na sušienkach, prevádzkareň zničil.

Starosta mestečka Francesco Di Donato vtedy povedal, že medveď sa prestal báť ľudí a stal sa nebezpečným. Vo februári ho odviezli ďalej do hôr do dedinky Palena do areálu, v ktorom boli už štyri iné medvede. Keď bol odtiaľ vypustený, zbadali ho ľudia v Roccarase znova. Juan Carrito je medveď apeninský, čo je poddruh medveďa hnedého. Ide aj kriticky ohrozené zvieratá.

Zdroj: ČTK