Majstrom sa stal Ján Brtník, na druhom mieste skončil jeho kolega Tomáš Třeský. Česi ovládli aj tímovú súťaž. Majstrovstvá boli sprievodnou akciou Národnej výstavy poľovníctva, ktorá sa začala v sobotu (22. 4.) a potrvá do stredy (26. 4.). O výsledku informovali Veľtrhy Brno na svojom webe. Poľovníci si na výstavisku môžu vybrať zbrane, oblečenie aj ďalšie potreby, zároveň si prezrú mimoriadne lovecké trofeje.

Nádherné zábery jeleňov nájdete v našej FOTOGALÉRII

Po prvej časti súťaže s dvoma disciplínami mali T. Třeský s J. Brtníkom zhodný počet bodov, takže o zlate a striebre rozhodli až ich výkony vo finálovej časti. Museli napodobniť hlas starého hľadajúceho jeleňa a hlas jeleňa stojaceho pri lani. Pri imitácii hlasov zveri používajú vábiči rôzne špeciálne rohy alebo ulity. Tretie miesto patrí reprezentantovi Estónska. V súťaži tímov skončili ako druhí vábiči zo Slovenska a bronz si z Brna odviezol trojčlenný tím Maďarska.

Majstrovstvá Európy sa konali v pavilóne G2, mimo vlastného priestoru Národnej poľovníckej výstavy, aby mali súťažiaci zaistený potrebný pokoj a desať porotcov mohlo ich imitáciu hlasov jeleňov dobre počuť a ​​posúdiť. Súťaž prilákala množstvo divákov, museli sa však zdržať hlasného fandenia.

Pokračovanie na 2. strane