Vierka Balážová Duchoňová sa narodila v Žiari nad Hronom a vyrastala v dedinke Nevoľné pri Kremnici. Od malička trávila veľa času v prírode. Pri prvých krokoch v prírode ju sprevádzal jej otec, neskôr si prírodu začala vychutnávať sama. Ak človek v prírode chodí s otvorenými očami a správa sa tak, ako si to príroda zaslúži, zažije zážitky nečakané a neopísateľné.

Koníky sa dokážu často krát dostať aj tam, kde  moderná technika zlyháva. V tomto prípade dotiahli do lesa seno a soľ. Zároveň, oproti autám sú tiché a ekologické.
Koníky sa dokážu často krát dostať aj tam, kde moderná technika zlyháva. V tomto prípade dotiahli do lesa seno a soľ. Zároveň, oproti autám sú tiché a ekologické.
Zdroj: Vierka Balážová Duchoňová

Vtedy si Vierka povedala, že to čo v prírode videla a stretla, by bolo aj dobré zdokumentovať a takto to vlastne celé začalo. „Začínala som fotiť z konského chrbta ale teraz chodievam najradšej sama a pešo. Som samouk potrebujem pokoj a svoju slobodu. Foteniu sa venujem viac ako dva roky, takže sa stále učím. Fotenie je však niečo čo ma napĺňa, motivuje a poháňa stále viac dopredu. Samozrejme môj manžel mi moju záľubu toleruje a podporuje ma. Od neho som dostala môj druhý fotoaparát. Je ale pochopiteľné, že sa o mňa pri mojich potulkách lesom bojí, ale chápe ma a vie čo pre mňa príroda a fotenie znamená.“

Pokračovanie je na druje strane.