Znenazdajky sa u nás objavili dve mačiatka. Nevieme, odkiaľ prišli, ale vďaka veľkým a dobrým srdiečkam mojej dcéry a manželky sme ich prichýlili a zimu sme im pomohli prežiť.

Príbeh: Inteligentný bavorský farbiar, pozrite sa, čo spravil
Zdroj: Tibor Benčič

Doma chováme poľovníckeho psa, Atosa, ktorý je nepriateľom mačiek, ale riskli sme to!  Raz prišla naša Hviezdička, tak voláme jednu z mačičiek podľa bielej škvrny na prsiach, z túlačky s poraneným okom. Mysleli sme si, že to spôsobila iná mačka pri riešení problémov ohľadne vymedzovania si teritória, ale po prvých ošetreniach (Ophthalmo-Septonex a Ophthalmo-Framykoin) sme zistili, že to bola diabolka vystrelená zo vzduchovky, čo spôsobil nejaký somár, ktorý býva v okolí a ktorá zasiahla mačku kúsok vedľa očka. Snažíme sa to vyliečiť.

Príbeh: Inteligentný bavorský farbiar, pozrite sa, čo spravil
Zdroj: Tibor Benčič

A liečiť sa snažíme aj Atosovu nenávisť voči mačkám. Asi sa nám to aj vďaka jeho nadpriemernej zvieracej inteligencii celkom darí, veď posúďte sami! Náš pes Atos, super inteligentný bavorský farbiar, ktorý možno aj vďaka nášmu pachu, ktorý zanechávame pri hladkaní dvoch malých čiernych čertov pochopil, že tieto mačky sú pre neho tabu. A tak si tu všetci spolu spokojne nažívame!