Jeseň je obdobie, keď poľovníkom aj fotografom nabiehajú doslova zimomriavky, keď sa konečne dočkali jedného z najkrajších okamihov v prírode, či už vďaka lovu kráľov našich lesov, či už krásou prírody a farbami, ktoré nám matka príroda poskytuje. Tento nie len foto lov sa odohral na zvlnených pahorkoch stredného Slovenska, keď sa les už začal obliekať do nového šatu.

Zdroj: Adam Simandel

Nastal čas, čas Loveckej Expedície na Jelene ExDeRu 2018. ExDeRu 2018 bol premiérou z viacerých pohľadov. Prvou zmenou je optická podpora pozorovacích ďalekohľadov firmy Meopta, ktorá bola s nami a aj na predošlej expedícií v Slovinsku. Dorazili sme na miesto a cez brány hôr nás privítala hmla vystupujúca zo zeme, symbolizujúc myšlienky, ktoré majú odísť a rozplynúť sa v nebi a umožniť prázdnej hlave privítať nové zážitky. Táto krajina priniesla neskutočné panorámy , ktoré sa s odchádzajúcou nocou vrývali do očí a následne do spomienok na výnimočné dni na konci septembra.

Zdroj: Adam Simandel

Králi sa hanbili a vychádzali v podstate v momentoch, keď i fotoaparát kapituloval... Ale ten zvuk, hlas kráľov našich lesov je neprekonateľný  a ten čo to zažil určite vie o čom rozprávame. Adam Simandel, www.fotostoryas.com, sa zhostil veľmi dôležitej pozície a to fotografa, ktorý musí využiť všetok svoj um, skúsenosti a nemalú dávku nie len fyzickej kondície. Tak sa spolu s nami pozrite na to, čo sa mu podarilo zachytiť počas tohto prekrásneho obdobie v lone matky prírody. Nechajte sa vtiahnuť do atmosféry lovu jeleňa v ruji na strednom Slovensku, ktorý nie je len o love, ale aj o nových priateľstvách, zážitkoch ako i o veľkej úcte k ľudom, zvieratám a k celej matke prírode.  

Zdroj: Adam Simandel