Vlky sa objavili zoči voči žene, ktorá bola na prechádzke so psom neďaleko legendárnej samoty Pohádka (pozn. slovensky "Rozprávka") na Šumave. Žena sa vyľakala, začala pred nimi tekať a záchranu našla v aute u poľovníka, ktorý tadiaľ akurát prechádzal. Správu o tom priniesli české denníky.

Ilustračné
Ilustračné
Zdroj: TASR/AP - Michael Probst

"Išiel som naPohádku, kam jazdím pravidelne kŕmiť zver. Mal som so sebou dvoch vnukov, míňali sme pani so psom na dlhej vôdzke, kráčala k Čachrovu, pozdravili sme sa," tlmočil slová predsedu Poľovníckeho združenia Javorná na Šumave Vladimíra Beneša napríklad Domažlický Deník.cz. Keď doplnili kŕmidlo a vyrazili späť, žena im podľa poľovníka vystrašene bežala oproti a mávala rukami, aby ju vzali do auta. V bezpečí auta sa im zdôverila, že vraj v lese zbadala dva vlky a jeden k nej zamieril, tak vzala nohy na ramená. Poľovník spočiatku predpokladal, že žena si splietla s vlkmipsy, ale potom objavil pravdepodobne vlčie stopy. Navyše sfarbenie, ktoré žena opísala, sedelo na vlky. A aj iní poľovníci ich už v tých miestach zaznamenali. Hoci sú vlky plaché, žena bola so psom a na psa, aj keď je na vôdzke, mohli zaútočiť. Preto podľa V. Beneša urobila dobre, keď utiekla.

Ilustračné
Ilustračné
Zdroj: Jaroslav Slašťan

"Je to podľa mňa v našom regióne prvý kontakt človeka so psom s vlkmi. A určite nie posledný. Zvlášť teraz, keď kvôli turistom, ktorí vojdú všade, nemá zver vôbec pokoj a opúšťa svoje teritória, " doplnil predseda miestneho poľovníckeho združenia.