Ústrednou postavou príbehu bol tatranský durič Billy, ktorého majiteľ Lukáš Maďoran spolu s rodinou niekoľko dní intenzívne hľadal aj prostredníctvom sociálnych sietí, vrátane PaR. Strateného psíka napokon našli vážne zraneného, vonku prežil len vďaka dobrej kondícii. Dvojročnému duričovi však museli na veterinárnej klinike v Michalovciach kvôli rozsiahlemu zápalu amputovať celú prednú končatinu. Šéf kliniky sa spolu s kolegami zhodli na tom, že príčinou zranenia bol zrejme klepec.

Billy s Táničkou, Katkou a duričmi Endym a Axou počas veľkonočných sviatkov
Billy s Táničkou, Katkou a duričmi Endym a Axou počas veľkonočných sviatkov
Zdroj: Lukáš Maďoran

ČO SA VLASTNE STALO?

Lukáš Maďoran je poľovníkom už viac ako osem rokov. Vlani 19. októbra sa vybral spolu s kamarátom dohľadať diviaka do revíru v katastri obce Zemplínsky Klečenov. Majiteľ oznamovača s poľovnými skúškami sa potešil aj preto, že v regióne nemajú veľa diviačej zveri a psa trochu potrénuje.

Lukáš Maďoran s ešte zdravým psíkom
Lukáš Maďoran s ešte zdravým psíkom
Zdroj: Archív LM

 

Billymu na mieste nasadil farbiarsky obojok s vôdzkou a ten sa ihneď vybral po stope. O chvíľu sa ocitli na okraji hustého kukuričného porastu, keď vtom sa pes vyšmykol a rozbehol. „Obojok mu nedávam príliš natestno, aby ho neškrtil, respektíve, aby sa niekde neobesil.“ Billy zo dva razy brechol, potom sa stratil v kukurici. „Čakali sme ho tam do večera, v noci som sa ešte raz vrátil. Na druhý, tretí, ďalší a ďalší deň som znovu obiehal pole zo všetkých strán, volal psíka po mene, ale márne. Fúkal silný vietor, možno nás nepočul, alebo my sme nezachytili jeho štekanie, či skôr kňučanie.“… V okolí rozvešal letáky o stratenom duričovi, ponúkol aj vysokú odmenu.

Billy ešte v období pred úrazom
Billy ešte v období pred úrazom
Zdroj: Archív Lukáša Maďorana

(Pokračovanie na 2. strane)