Máme tu obdobie, keď sa do prírody dostane naozaj mnoho ľudí. Často krát navštevujú miesta, kďe mala zver donedávna pokoj. rešpektujme ich prirodzené prostredie a nevyrušujme ich a nie len bobry!

Bobry môžete zazrieť na viacerých miestach v Bratislave. „Nasťahovali“ sa dokonca už aj k Chorvátskemu ramenu a Veľkému Draždiaku v Petržalke. Bežne sa tiež vyskytujú v Rusovciach, Čunove či Devínskej Novej Vsi. Hoci sú tieto chlpaté tvory mierumilovné a nezvyknú ľudí či iné zvieratá napádať, občas sa stane aj výnimočný prípad, podobne ako včera v Devínskej Novej Vsi, uvádza sa na na bratislava.dnes24.sk

Bobor
Bobor
Zdroj: Shutterstock

„Dávajte pozor záhradkári – susedia. Cestou od Zavadilovej v smere k transformátoru na Srdce sme narazili na dvoch bobrov. Jeden zaútočil a chytil sa s našim Areskom, ktorý bránil mňa, dcéru a malú čivavu. Po bitke a naťahovačkách to vzdali a ušli do záhrady,“ píše na sociálnej sieti Lenka.  Podľa jej opisu mal bobor veľkosť približne 1 meter a vážil asi 30 kg. Bobor nezvykne človeka bezdôvodne napadnúť. Vo výnimočných prípadoch sa to však stať môže. Smrteľné stretnutie bobra s človekom sa odohralo napríklad v Bielorusku pred pár rokmi.

„V tomto prípade pravdepodobne človek spravil chybu, zatlačil bobra niekam do kúta a neuvedomil si zrejme, že zviera má obrovské zuby. Bobor v preňho neriešiteľnej situácii zaútočil a presekol človeku tepnu. Ten následne vykrvácal a zomrel,“ povedal pre Bratislava24.sk zoológ a riaditeľ Prírodovedného múzea SNM Ján Kautman. Kautman neodporúča chytať bobra rukami. „Nie sú to útočné tvory, avšak bobra stačí pozorovať, je to fascinujúce zviera,“ dodáva zoológ.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk