Policajti dostali hlásenie o útoku ľadového medveďa okolo 14:30. Podľa prvých informácií prišiel ľadový medveď do dediny a prenasledoval niekoľko obyvateľov, napísali policajti podľa webu adn.com.

"Medveď zabil ženu a chlapca. Ďalší obyvateľ Walesu ho po útoku na dvojicu zastrelil", dodávajú podľa webu.

Wales - dedina s menej ako 150 obyvateľmi - sa nachádza na krajnom západnom okraji Sewardovho polostrova, ktorý hraničí s Beringovým prielivom.

V zime sa tu ľadové medvede vyskytujú až po ostrov svätého Vavrinca, pričom podľa aljašského ministerstva pre ryby a zver sa občas vydávajú aj ďalej na juh. Samce, ktoré sa živia prevažne morskými cicavcami, môžu dosiahnuť hmotnosť až 1 200 kg, samice až 700 kg, pričom okrem človeka nemajú prirodzených predátorov.

Smrteľné útoky ľadových medveďov sú na Aljaške veľmi zriedkavé. V roku 1990 zabil ľadový medveď muža v dedine Point Lay na severe Aljašky. Biológovia neskôr uviedli, že zviera vykazovalo známky vyhladovania. V roku 1993 ľadový medveď prerazil okno radarovej stanice vzdušných síl na severnom svahu a vážne poškriabal 55-ročného muža. Ten útok prežil.