Nachádza sa v krvi, tkaninových tekutinách, vnútorných orgánoch, najmä v slezine, pečeni, obličkách, mozgových uzlinách a vo všetkých sekrétoch a exkrétoch chorých zvierat.  Pri izbovej teplote vírus prežíva v krvi niekoľko týždňov, pri teplote okolo 0 stup. Celzia niekoľko mesiacov, v hlboko zmrazenom stave i rok a viac. 

Vírus afrického moru ošípaných je vysoko stabilný – a inaktivovaný je  až pri teplote 60˚C (za dobu pôsobenia 30 min) a na asanáciu sú potrebné vyššie koncentrácie dezinfekčných prostriedkov. V mrazenom mäse vírus prežíva viac ako rok.  Asanácia infikovaného prostredia poľovných revírov je  veľmi zložitá. V lokalitách s úhynom diviačej zveri dochádza ku koncentrácii predátorov  – ktoré môžu nákazu šíriť pasívne ako vektory vírusu.
Vírus afrického moru ošípaných je vysoko stabilný – a inaktivovaný je až pri teplote 60˚C (za dobu pôsobenia 30 min) a na asanáciu sú potrebné vyššie koncentrácie dezinfekčných prostriedkov. V mrazenom mäse vírus prežíva viac ako rok. Asanácia infikovaného prostredia poľovných revírov je veľmi zložitá. V lokalitách s úhynom diviačej zveri dochádza ku koncentrácii predátorov – ktoré môžu nákazu šíriť pasívne ako vektory vírusu.
Zdroj: M. ULMANIS, D. PALKANS, E. OLŠEVSKIS (LOTYŠSKO)