Jeho súčasťou sa stali aj ďalšie zariadenia, ktoré vám dnes chceme predstaviť. Poľovníctvo má na Slovensku dlhoročnú tradíciu, a preto nie je prekvapením, že jeho kúzlu každý rok prepadne čoraz viac ľudí.

.
.
Zdroj: Marianna Rajská

Na to, aby však lov zveri mal pre vás zmysel, je potrebné vlastniť aj správnu výbavu. Jedným zo základných prvkov vašej výbavy by mali byť bezpochyby fotopasce. Ako sme totiž písali, dnešný lov zveri už určite nie je len o zbraniach a čoraz viac sa začína využívať lovenie prostredníctvom záberov, ktoré fotopasca vykoná.

Fotopasca máj 2020
Fotopasca máj 2020
Zdroj: Marianna Rajská

Fotopasca funguje na jednoduchom princípe a vďaka nej tak dokážete sledovať zver napríklad pri kŕmení a celkovo lepšie pochopiť jej pohyb. Pri niektorých modeloch fotopascí sa môžete stretnúť aj s funkciou merania času či teploty vzduchu. Dnešné, moderné fotopasce, sa už dávno nevyužívajú len na sledovanie zveri, ale čoraz častejšie ich môžeme nájsť aj pri monitoringu rôznych objektov či na stráženie majetku.

Foto
Foto
Zdroj: archív autora

Ďalším nástrojom, ktorý vo väčšine prípadov nechýba v poľovníckej výbave žiadneho skúseného poľovníka, je takzvaná termovízia. Tú si množstvo ľudí častokrát spája s klasickým nočným videním, no termovízia ponúka viac než to. Síce oba prístroje fungujú na podobnom princípe, no termovízie naviac zbierajú infračervené žiarenie, pomocou ktorého je možné zobraziť teplotné rozdiely ľudí či zvierat.

Foto
Foto
Zdroj: archív autora

Lov zveri je skutočne krásnym hobby a kto mu prepadne, sa už len ťažko bude od neho vedieť odpútať. Prinesie vám totiž nerušený pokoj. Na to, aby ste si mohli tento koníček skutočne naplno užiť, je však potrebná aj správna výbava. Veríme, že sme vám týmito riadkami aspoň čiastočne objasnili, čo by mala okrem zbrane vaša poľovnícka výbava obsahovať.