K vážnej dopravnej nehode došlo v noci na štvrtok na ceste E58 smerom do Šace. Autobus mestskej hromadnej dopravy sa na ceste zrazil s lesnou zverou. Ostalo na ňom rozmlátené predné sklo. Vodič mal šťastie, že jeleň okno neprerazil. Na miesto bola privolaná polícia.

Vbehol náhle na cestu
Podľa dopravného riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Romana Danka sa nehoda stala v stredu okolo 23.05 hodiny na ceste medzi Perešom a Poľovom.

„Došlo k zrážke jeleňa a autobusu, ktorý jazdil na linke č. 52. Jeleň preskočil zvodidlá z ľavej strany na cestu, vodič už nemal šancu zareagovať. V tom čase boli v autobuse aj cestujúci, nikomu sa nič, našťastie, nestalo. Poslali sme pre nich náhradný autobus, ktorý ich odviezol. Zrazeného jeleňa si prevzali poľovníci, predbežná škoda na autobuse je 2 500 eur,“ vysvetlil R. Danko.

Polícia: Je to škodová udalosť
„Keďže pri strete vozidla mestskej hromadnej dopravy a lesnej zveri nedošlo k zraneniam osôb, alkohol u vodiča zistený nebol a spôsobená škoda nepresiahla výšku 3 900 eur, bola táto udalosť zadokumentovaná ako škodová udalosť,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Fakty
Podľa zákona o cestnej premávke sa za dopravnú nehodu považuje udalosť, pri ktorej sa usmrtí alebo zraní človek, dôjde k poškodeniu cesty alebo všeobecne prospešného zariadenia, uniknú nebezpečné veci alebo na niektorom zo zúčastnených vozidiel vrátane prepravovaných vecí vznikne hmotná škoda zrejme prevyšujúca jeden a pol násobok väčšej škody podľa Trestného zákona, čo predstavuje 3 990 eur. V ostatných prípadoch ide o škodovú udalosť, pri ktorých nie je povinnosť hlásiť ich dopravnej polícii.


Zdroj: https://kosice.korzar.sme.sk