Upozorňujeme na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

1. Predstavenie MO SRZ Stará Ľubovňa. V roku 2017 sa riekou Poprad prehnal ľadochod, ktorý svojím pohybom poškodil značnú časť rybej osádky. Ako sa s touto pohromou popasovali tunajší rybári uvidíte v úvode relácie. Okrem toho si povieme základné informácie o Ľubovnianskej organizácii a revíroch, na ktorých miestni rybári hospodária.
2. Zlatý blyskáč. Táto detská rybárska súťaž je vyvrcholením roka čo sa týka detských rybárskych krúžkov na Slovensku, a stretávajú sa tu najšikovnejšie deti. V priebehu niekoľkých dní sa zapájajú do viacerých súťažných disciplín – či už je to vedomostný test, rozpoznávanie rýb či samotný lov. Okrem toho pre nich organizátori pripravili bohatý sprievodný program. A my ich s našou kamerou navštívime tiež.
3. Lov rýb v rieke Poprad. Návštevu hraničného úseku rieky Poprad zakončíme lovom rýb. Čo myslíte, bol k nám Svätý Peter štedrý?
4. Návšteva rybárskeho hospodára počas leta. Posledný príspevok bude v skutku zaujímavý. Navštívime rybárskeho hospodára v Bratislave, ktorý nám ukáže, ako trávi letné obdobie. Zalovíme si ryby, ukážeme si jeden veľmi netradičný úlovok z rieky Dunaj, a v závere sa vyberieme na sumce s použitím vábničky.

Reláciu „Na rybách - Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 5. septembra o 13:40 hod. – premiéra
Nedeľa 6. septembra o 9:05 hod. – repríza


Zároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: [email protected], 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie!