Určené je všetkým milovníkom prírody a tým, ktorí pre pandémiu nového koronavírusu nemôžu navštíviť toto múzeum. Ako pre TASR uviedla vedúca múzea Petra Dzurmanová, snahou zamestnancov LDM je týmto počinom odhaľovať tajomstvá lesa a rovnako aj zmysel svojej práce. „Budeme veľmi radi, ak našu iniciatívu, ktorá bude prichádzať pravidelne každý týždeň, budete zdieľať i so svojimi kolegami či priateľmi, aby spoločne s nami poznávali lesnícku históriu,“ uviedla pre TASR.

POVESŤ O ZUBROVI, HISTÓRIA KAŠTIEĽA MORSKÉ OKO

Prvým čítaním na stránke múzea, ale aj na YouTube LDM či na facebooku bola povesť a história spojená s výskytom a chovom zubra na Slovensku. Druhou je aktuálne história kaštieľa Morské oko a povesť o Vihorovi. „Najbližšie pripravujeme rozprávanie o rybárni Parina a odštepnom závode Lesov SR v Smoleniciach,“ doplnila šéfka LDM.
Múzeum, ktorého zriaďovateľom sú štátne Lesy SR, v týchto dňoch pracuje v obmedzenom režime. Z organizačných dôvodov je preto pre návštevníkov uzatvorené. Čítanie povestí a prezentácia histórie lesníctva na internete sú teda aspoň čiastočnou náhradou za uzatvorené expozície.

Zdroj: TASR