OPK a OkO SPZ v Kežmarku pozývajú na poľovnícke slávnosti, ktoré sa uskutočnia 10. a 11. septembra v tomto meste. Začnú sa v sobotu o 16:30 otvorením prezentácie najhodnotnejších trofejí z ostatných troch chovateľských prehliadok vo výstavnej sieni na Hlavnom námestí (pre verejnosť bude výstava otvorená od nedele do konca septembra počas pracovných dní od 9. do 15. hod.). Nasledovať bude koncert poľovníckej hudby v drevenom artikulárnom kostole v podaní kvarteta lesných rohov Hubertovi trubači z Podorlicka (ČR).

Jubilejný, 10. ročník Poľovníckych dní v Kežmarku
Jubilejný, 10. ročník Poľovníckych dní v Kežmarku
Zdroj: Archív PaR

V nedeľu pokračuje podujatie od 10. hodiny Svätohubertovskou omšou v Bazilike sv. Kríža, požehnaním obetovaného jeleňa, sprievodom, slávnostným výradom a pasovaním za lovca jeleňov, príhovormi a odovzdávaním poľovníckych vyznamenaní. Pripravené sú ukážky vábenia zveri, vystúpenie sokoliarov, prezentácia plemien poľovných psov, súťaž vo varení gulášov a rôzne atrakcie pre deti.

Program Poľovníckych dní v Kežmarku
Program Poľovníckych dní v Kežmarku
Zdroj: Archív PaR

V kultúrnom programe sa predstavia folklórne súbory Zvonárka a Zvonárik z Ľubice, hudobná skupina Traky z Čane, divadlo Divadelný svet – Edo drevo z Kurimi (Spišská Nová Ves). Na koncerte prvýkrát zaznie pieseň kežmarských poľovníkov Vďaka Ti svätý Hubert.