1. Predstavenie MO SRZ Žiar nad Hronom. Organizácia v Žiari nad Hronom nepatrí k najväčším, no vďaka svojej polohe sa môže pochváliť zaujímavými rybárskymi revírmi, čo je samozrejme úzko spojené aj s bohatou históriou tunajších rybárov. Dominantou je samozrejme rieka Hron, no miestny rybársky hospodár nás prevedie aj po ostatných rybárskych revíroch. Samozrejme, budeme sa ho pýtať aj na systém ich zarybňovania.

Na rybách - Petrov zdar
Na rybách - Petrov zdar
Zdroj: Na rybách - Petrov zdar

2. Výlov vodnej nádrže Ružiná. Tejto téme sme sa pravidelne venovali v jarnom období, no z dôvodu vypuknutia pandémie sa záchranný výlov a úplné vypustenie vodnej nádrže presunulo na jesenné obdobie tohto roku. Časť rýb sa zamestnancom Slovenského rybárskeho zväzu podarilo odloviť aj pri minimálnej prevádzkovej hladine, no je to len zlomok oproti množstvu, ktoré sa vo vodnej nádrži nachádza. Všetky dôležité informácie týkajúce sa samotného výlovu Vám poskytneme v príspevku.

Na rybách - Petrov zdar
Na rybách - Petrov zdar
Zdroj: Na rybách - Petrov zdar

3. Lov rýb na umelé mušky. Loviť ryby muškárením je v posledných rokoch veľmi atraktívna technika lovu, no aj tu je potrebné dať si pozor na jednotlivé legislatívne ustanovenia. A práve o nich sa porozprávame so špičkovým muškárom. Samozrejme, vyberieme sa aj uloviť nejaké ryby v rieke Hron v Žiari nad Hronom.

Reláciu „Na rybách - Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Sobota 3. októbra o 13:20 hod. – premiéra
Nedeľa 4. októbra o 09:50 hod. – repríza

Zdroj: Na rybách - Petrov zdar